E.Kusaitė: „Sprogdinimus Maskvoje organizavo patys rusai“
E.Kusaitės baudžiamoji byla perduota vienam iš A.Kliunkos patikėtinių - patirties politines bylas tirti turinčiam prokurorui M.Dūdai (KK nuotr.)
Savo laiškuose artimiesiems „teroristė“ Eglė Kusaitė rašo, jog sprogdinimai Maskvoje – pačių rusų organizuoti. „Netiesa, kad čečėnai organizavo paskutinius sprogdinimus Maskvoje. Tai organizavo rusai. Patys išsidavė per paskutinį tardymą su jais, pagrasinę man, jog susilauksiu „tų dviejų durnių“ likimo, jei neliudysiu prieš Aišą (E.Kusaitės susirašinėjimo draugė Rusijoje - KK) ir jos brolį. Bet aš neliudijau“, - laiške tetai rašo E.Kusaitė.
Daugiau nei prieš mėnesį, birželio 11 d., Seime vykusioje spaudos konferencijoje E.Kusaitės teta paskelbė, jog E.Kusaitę tardė ne tik Lietuvos pareigūnai, bet ir Rusijos, kurie esą su Egle Kusaite elgėsi kaip žvėrys - mušė Eglę Kusaitę ir tyčiojosi iš jos.
Generalinės prokuratūros ONKT departamento vyr.prokuroras A.Kliunka paneigė, kad Rusijos Federacijos pareigūnai mušė Eglę Kusaitę, tačiau praėjusią savaitę pati E.Kusaitė per teismą dėl kardomosios priemonės suėmimo pratęsimo viešame teismo posėdyje pareiškė, jog „ją mušė trys rusai“. Tai yra pati Eglė Kusaitė patvirtino tai, ką per spaudos konferenciją buvo sakę jos artimieji.
Pasak E.Kusaitės artimųjų, po apklausos Generalinėje prokuratūroje, kur apklausiant E.Kusaitę dalyvavo ir Rusijos Federacijos pareigūnai, „teroristė“ buvo kažkur išvežta (kaip mano mergina, į VSD) ir tardoma bei mušama rusų.
Valstybės saugumo departamentas oficialiai paneigė, kad Eglė Kusaitė buvo atvežta į VSD.
Prokuratūra pranešė, kad generalinis prokuroras Darius Valys „teroristės“ baudžiamąją bylą perdavė prokurorui Mindaugui Dūdai. Anksčiau šią bylą tyręs prokuroras J.Laucius nuo bylos tyrimo nušalintas.
Prokuroras Mindaugas Dūda yra laikomas vienu patikimiausių Generalinės prokuratūros ONKT departamento vyr.prokuroro A.Kliunkos pavaldinių. Mindaugas Dūda turi didžiulės patirties tiriant politines bylas, pvz., šmeižto bylas A.Kliunkos bičiulio Artūro Paulausko ir jo aplinkos politinių priešininkų atžvilgiu.