Penkiolikmetė Rūta Meilutytė - olimpinė čempionė

Rūta Meilutytė Londono olimpinėse žaidynėse 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo garbingą aukso medalį. A.Pliadžio nuotr.
R.Meilutytės istorinį plaukimą Londono olimpiadoje stebėjo ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. A.Pliadžio nuotr.
Šalies vadovė jaunajai sportininkai palinkėjo didžiulės sėkmės ir padėkojo už džiaugsmą, suteiktą visai Lietuvai. A.Pliadžio nuotr.

Lietuvoje – istorinis įvykis: penkiolikametė Rūta Meilutytė Londono vasaros olimpiadoje pirmadienio vakarą 100 metrų plaukimo krūtine finale iškovojo aukso medalį!

R. Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 5,47 sek. Antrą vietą užėmė amerikietė Rebecca Soni, nuo lietuvės atsilikusi 0,08 sek. (1 min. 5,55 sek.), bronzo medalį iškovojo japonė Satomi Suzuki.

R.Meilutytės plaukimą Londone stebėjo ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pasveikino jaunąją plaukikę, Londono olimpinėse žaidynėse 100 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojusią garbingą aukso medalį.

„Tai – pirmasis Lietuvos sportininkų medalis šiose žaidynėse ir jį iškovojote Jūs, jauniausia visų laikų Lietuvos Olimpinės rinktinės narė! Visa Lietuva sulaikiusi kvapą stebėjo Jūsų pasirodymą žaidynėse nuo pat pirmųjų akimirkų. Savo pasiektu rezultatu Jūs nustebinote visą pasaulį ir, būdama tik 15-os metų, jau įėjote į olimpinio sporto istoriją. Olimpinis aukso medalis – didžiulis laimėjimas, o daugeliui sportininkų – ir didžiausias visos karjeros pasiekimas. Kartu tai pergalė, po kurios reikia dirbti dar sunkiau ir atkakliau, nes svarbu nuolat judėti pirmyn. Linkiu ir toliau taip pat kryptingai, ryžtingai ir valingai dirbti. Jūs – didžiulė Lietuvos viltis!”, – rašoma Prezidentės sveikinime.