- Reklama -

Premjeras A.Butkevičius. KK nuotr.

„Europos Komisijos (EK) prieštaravimų pareiškimas Gazprom dėl piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi Europos Sąjungos (ES) dujų rinkoje yra ilgai lauktas ir parodantis, kad dujų monopolininkei, kaip ir kitoms įmonėms, nepaisant dydžio, taikomi vienodi teisės principai, galiojantys visoje ES“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

EK tyrimas dėl galimai pažeidžiamos Europos konkurencijos teisės buvo pradėtas 2012 metų rugsėjį, nes „Gazprom“ veikla turėjo įtakos nemažai Rytų ir Centrinės Europos daliai. Tyrimas vykdytas ne tik dėl galimai nesąžiningai taikytų kainų, bet ir dėl trukdymo savo klientams diversifikuoti dujų tiekimo šaltinius – įgyvendinti III energetikos paketo reikalavimus.

„Žinome, kad ir Lietuvai tarp kitų 10 ES valstybių buvo trukdoma įgyvendinti ES III energetikos paketo reikalavimus. Lietuva reformavo savo dujų rinką, dėl to net buvo iškelta investicinė byla, tačiau ieškinį neseniai „Gazprom“ atsiėmė, o arbitražo tribunolas nutraukė bylą. EK pripažinimas, kad „Gazprom“ pažeidžia konkurencinę  teisę ES, manau, turės teigiamos įtakos visoms Rytų ir Vidurio Europos šalims – laimės dujų vartotojai“, – sako premjeras.

„Gazprom“ Europai tiekia ketvirtadalį suvartojamų dujų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!