- Reklama -

Algimantas Rusteika

Sausio 13-tąją Lietuvoj įvyko lūžis, kurį mažai kas pastebėjo. Tris dešimtmečius centrinis šios dienos įvykis būdavo Mišios Arkikatedroje, svarbiausioje šalies šventovėje.

Už Laisvės gynėjus ir Lietuvą ateidavo melstis valstybės veikėjai, Seimo ir miesto tarybos nariai, merai, valdančiųjų ir opozicijos atstovai, ministrai. „Faktiniai“ ir kiti buvusieji valstybės vadovais, krikščioniškų šalių ambasadoriai. Dažnai su žmonomis, su vaikais.

Šiemet buvo pirmoji tokia sausio 13-toji, kada į Mišias Laisvės gynėjams svarbiausioje sostinės šventykloje neatėjo NEI VIENAS VALDŽIOS ŽMOGUS. Nei iš pozicijos, nei iš opozicijos. Nei vienas iš „elito“. Nei vieno valstybės svečio. Nieko.

Valstybės „grietinėlė“ vieningai ir entuziastiškai dalyvavo TSKP suvažiavimus primenančiose, isteriškai pompastiškose, uždarytose nuo žmonių „mišiose“ Seime, kur vyko naujo šventojo inauguracija. Kur Lietuva buvo tik tarp kitko paminėta.

Nei už Laisvės gynėjus, nei už Tėvynę norinčiųjų pasimelsti NEI VIENO valdžios ir pseudoelito veikėjo neatsirado. Mišios vieną svarbiausių valstybei dienų vyko pustuštėje Arkikatedroje, kaip eilinės pamaldos kaimo bažnytėlėje. Komuniją priėmė gal dešimt žmonių.

Gal tai bus ne tik antausis, bet ir gera pamoka daliai Bažnyčios elito, kuris Tautos ir Tikėjimo naikinimo fiestoje kaip įmanydamas stengiasi nepasakyti valdžiai daugumos tikinčiųjų nuomonės. Tiems, kurie dar beviltiškai tikisi išlikti neutraliais, visiems geručiais ir pūkuotais šioje lemiamoje parsidavėliškos valdžios ir visuomenės priešpriešoje.

Taip elgiantis visada tampama svetimais ir abiems pusėms, ir visiems tikintiesiems. Kaip ten bebuvę, bet man tai patiko – labai gerai, kad ponija neatėjo ir pagaliau parodė savo tikrąjį veidą. Būtinai pažiūrėkit LRT mediatekoje šias Mišias.

Pamatysit gyvąją, tikrą Lietuvą, atėjusią pasimelsti už savo Tėvynę ir jos gynėjus. Pajusite žmonių tikėjimą, viltį ir Lietuvos realybę. Tą paprastų žmonių, atėjusių į savo šventovę, tyrumą ir šviesą. Be fariziejų malda buvo tikra ir švari.

Mačiau po Komunijos užsikniaubusius klauptuose,  pirmosiose eilėse susikaupusius jaunus vyrus ir moteris. Pamatykit ir jūs, pajusit, kas įvyko. Apsišaukėlių ir prisitaikėlių valdžia Sausio 13-ąją pasirinko kelią į savo pabaigą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!