Artūras Orlauskas su konferencijos organizatoriais – čekų organizacijos Aliance pro rodinu nariais (iš kairės): prezidente Jana Jochova, vadybininke Alžbeta Kalabova ir viceprezidentu Jan Gregor. LŠS nuotr.
- Reklama -

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio (LŠS) delegatai – tarybos narys Artūras Orlauskas ir atstovas tarptautiniams ryšiams Tomas Senūta lapkričio 28 – 30 d. dalyvavo Prahoje vykusioje dešimties Rytų ir Vidurio Europos šalių šeimų interesus, žmogaus teises ir teisės viršenybę ginančių organizacijų konferencijoje tema „Europa šeimai. Naujausi duomenys apie tai, kaip vienalytės santuokos keičia tėvystę ir šeimas Vakarų pasaulyje.“

Taip pat vyko dviejų tarptautinių tinklų, atstovaujančių ir šio regiono interesus, suvažiavimas. Renginys vyko Prahos Katalikų Bažnyčios Arkivyskupijoje šalia Prezidento rūmų. Kiekvienai šaliai atstovavo po vieną organizaciją, iš viso dalyvavo 23 delegatai. Renginį organizavo čekų organizacija Aljance pro rodinu (Aljansas už šeimą).

Pranešimus skaitė minėtųjų tinklų, atstovaujančių šio pobūdžio organizacijų interesus ir vertybes Europos Sąjungos valdančiose institucijose, atstovai iš Briuselio ir Vienos, vienos JAV organizacijos atstovai bei profesoriai iš Čekijos (viena iš jų – dirbanti su Europos Taryba). Taip pat JAV atstovai, vienas iš kurių – garsusis sociologijos profesorius iš Teksaso universiteto Austine Mark Regnerus. Interviu su Marku Regnerus‘u paskelbsime.

Detaliau kalbėta apie genderizmo ideologijos įtaką žmonių laimės lygiui visuomenėse, šeimos pamatams, mokslo raidai bei mokslininkų bendruomenei, žodžio, religijos, įsitikinimų laisvei, galimybėms gauti ir teikti prekes bei paslaugas. Pranešimuose nagrinėta kultūros, švietimo, valstybių šeimų politikos problematika, aptartos naujų rūšių „santuokų“ ypatybės, genderizmo kalba ir manipuliavimo ypatumai.

Pradėta valdžios remiama „genderistinė revoliucija“ ir valstybių kišimasis į privatų gyvenimą vaikų ir tėvų teisių prievartinis „reguliavimas“ sukelia daugybę problemų. Konferencijoje nagrinėti įvairūs vadinamųjų „LGBT bendruomenių“, surogacijos (dirbtinės tėvystės), įvaikinimo aspektai, jau prasidėję ir vis gilėjantys demografiniai iššūkiai, nevaisingumo, šeimų nepatvarumo problemos.

Europos šalyse vyksta didžiuliai skirtingų kartų žmonių sąmonės ir darbo rinkos pokyčiai. Nagrinėtas žmonių, identifikuojančių save kaip LGBT, skaičiaus kitimas, skaitmeninis valdžios institucijų diktatas, atskirų valstybių šeimų skatinimo, socialinė, ekonominė politika. Konferencijos dalyviai aptarė gyvybės (pro-life ar pro-choice) ideologijos reikšmę, technologijų įtaką, lyties sutrikimų ir lyties gydymą.

Pateikti pasiūlymai dėl pasipriešinimo genderizmui būdų, strategijos ir taktikos, pasidalinta mintimis apie nacionalinių ir viršnacionalinių valdymo institucijų, nevyriausybinių organizacijų įtaką, darbo ES valdymo institucijose ypatumus.

Visomis šiomis temomis vyko karštos diskusijos, apsikeista daugybe pasiūlymų ir patarimų. Organizacijos taip pat ir Lietuvos šeimų sąjūdis, prisistatė Europos valstybių kolegoms. Aptarimai vyko tiek renginio metu, tiek po jo neformalioje aplinkoje.

Nuspręsta kurti savą, atskirą Rytų-Vidurio Europos šalių organizacijų bendradarbiavimo tinklą, kol kas pavadintą „Tarptautiniu tinklu šeimoms“. Idėją pasiūlė ukrainiečių organizacija ir Lietuvos šeimų sąjūdis, įvertinę tai, kad nors šeimų gynimo organizacijų tinklai ir egzistuoja, tačiau būtent Rytų ir Vidurio Europos šalys pasižymi sava specifika, todėl čia yra poreikis glaudžiau bendradarbiauti. Tinklą vystyti pradės konferencijoje dalyvavusios 10 svarbiausių savo šalių šeimų interesus atstovaujančių organizacijų iš Ukrainos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos, Bulgarijos, Albanijos, Moldovos ir Kroatijos, mūsų šalį atstovaus Lietuvos šeimų sąjūdis.

Sutarta daryti pastovius virtualius posėdžius bei kartą per metus – gyvą susitikimą. Kitam susitikimui į Lietuvą 2023-siais pakvietėme mes. Į šią konferenciją su pranešimu pažadėjo atvykti profesorius Mark Regnerus.

Lietuvos šeimų sąjūdžio inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!