- Reklama -

Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Ligita Girskienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo narės Jurgitos Sejonienės elgesio. L. Girskienės skunde teigiama, kad ministrę Jurgitą Šiugždinienę posėdžio metu pasisakyti dėl motyvų registravo J. Sejonienė, nors Seimo nario balso teisė negali būti perduota kitiems asmenims.

Etikos komisija išnagrinėjo skundą ir nutarė, kad J. Sejonienė, posėdyje registruodama dėl motyvų kalbėti J. Šiugždinienę pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintus principus ir reikalavimus.

„Seimo narys turi būti pavyzdys kitiems, negali sukčiauti, o vėliau apsimesti, kad įvyko klaida ir teigti, kad jis nekaltas. Juk posėdis yra atviras, įrašomas vaizdo kamerų. Negana, kad sukčiaujama, tai dar ir meluojama. Sunku suvokti tokius valdančiųjų veiksmus,” – sako L. Girskienė.

Nors J. Sejonienė paragino skundžiamą įvykį laikyti apmaudžiu nesusipratimu – technine klaida dėl kurio apgailestauja, komisijai peržiūrėjus posėdžio vaizdo įrašus pasirodė abejotina, ar Seimo narė galėjo netyčia atlikti veiksmus, reikalingus registruojantis dėl motyvų.

Ministrė J. Šiugždinienė susiklosčiusios situacijos Etikos komisijai išvis nekomentavo ir jos nepaaiškino.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!