- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasirašė Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pakeitimus, kuriais numatoma leisti gynybos ir saugumo pramonės veiklą vykdyti laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ). Šios veiklos LEZ buvo draudžiamos nuo 1995 m.

„Geriau vėliau negu niekada. Panaikintas beveik tris dešimtmečius galiojęs apribojimas vystyti gynybos ir saugumo pramonę laisvosiose ekonominėse zonose atrakina naują ekonomikos potencialą. Tai paskatins vietos ir užsienio investicijas į aukštesne pridėtine verte pasižymintį inovatyvų sektorių, padidins Lietuvos ekonomikos diversifikaciją ir konkurencingumą“, – teigė Prezidentas.

Prezidentas diskusijoje dėl Lietuvos gynybos pramonės plėtros su Seimo, Vyriausybės ir verslo atstovais balandžio mėnesį sutarė, kad, norint pasiekti struktūrinių pokyčių, būtina imtis veiksmų valdysenos, teisinės aplinkos gerinimo, įsitinklinimo į tarptautines gamybos grandines ir sprendimų priėmimo formatus, finansavimo ir vidinės bei išorės komunikacijos srityse.

„Įstatymo dėl laisvų ekonominių zonų pakeitimas – vienas pirmųjų gynybos pramonės proveržio žingsnių. Turime nedelsdami imtis ir kitų veiksmų, kurie įtvirtintų būtinas sąlygas sėkmingai ir sparčiai gynybos pramonės plėtrai Lietuvoje. Tai nacionalinio saugumo klausimas, kuriam iki šiol trūko deramo dėmesio“, – pabrėžė šalies vadovas.

Prezidentas tikisi, kad iki Seimo rudens sesijos bus parengtas gynybos pramonę ir inovacijas reglamentuojantis įstatymas, peržiūrėta ir patobulinta licencijavimo bei sertifikavimo tvarka, užtikrintas tvarus bendradarbiavimas inovacijų kūrimo srityje ir atlikti kiti veiksmai, sutarti ankstesnių diskusijų Prezidentūroje metu.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!