- Reklama -
Europos Parlamento narys Rolandas Paksas (V.Gorio nuotr.)

Sausio 20 d. Strasbūre, Europos Parlamento sesijoje kalbėdamas dėl Ispanijos pirmininkavimo Europos Sąjungai, Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas, akcentavo, kad pirmininkaujanti šalis neturėtų be dėmesio palikti naujai paaiškėjusių faktų apie Centrinės žvalgybos valdybos veiklą suvereniose Europos valstybėse bei pasiūlė parlamentarams atnaujinti prieš keletą metų EP pardėtą tyrimą dėl CŽV kalėjimų Europoje.

„Aš tikiuosi, kad pirmininkaujanti Ispanija be dėmesio nepaliks itin aktualios šių dienų problemos – žmonių teisių ir laisvių. Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos valstijos yra tarsi du pasaulio politikos ir ekonomikos kertiniai poliai. Lygiateisiai sąjungininkai ir partneriai. Tačiau tai nereiškia, kad suvereniose valstybėse tarsi savo kieme gali šeimininkauti CŽV darbuotojai“, – Europos Parlamente sakė R. Paksas.

Parlamentaro teigimu, sąjungininkų ir partnerių bendradarbiavimas neturi pažeisti svarbiausių dalykų – žmogaus teisių ir laisvių bei Europos valstybių suverenumo.

"Manau, kad būtent dėl šių dalykų kuo greičiau Europos Parlamentui reikėtų platesne apimtimi atnaujinti tyrimą dėl neteisėto asmenų gabenimo ir laikymo Europos valstybėse. Šio tyrimo išvadas turėtų vainikuoti atitinkama Direktyva, įpareigojanti valstybes nares daug griežčiau užtikrinti kiekvieno piliečio teises ir laisves bei valstybių narių suverenumą“, – kalbėjo „tvarkiečių“ partijos lyderis.

R. Paksas, eidamas Prezidento pareigas, kategoriškai pasisakė prieš bet kokius ketinimus į Lietuvą atgabenti terorizmu įtariamus asmenis.

KK inf.

2010-01-20

 

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!