- Reklama -

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai, baigiantis laikui, per kurį buvo galima siūlyti pretendentus į kandidatus dalyvauti pavasarį vyksiančiuose prezidento rinkimuose, papildė kandidatų sąrašą. Paaiškėjo, kad tarp jau atskleistų keturių kandidatų siūlomas ir buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šiuo metu partijos skyriai yra iškėlę ekspremjero Sauliaus Skvernelio, parlamentarų Lino Kukuraičio ir Vytauto Bako bei buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūras.

„Natūralu, kad skyriai aktyviausiai siūlė partijos pirmininką Saulių Skvernelį, be to, kas labai svarbu, tai rodo, kad partijos vadovu pasitikima. Kartu maloniai nustebino, kad antras populiariausias kandidatas – partijos draugo statusą turintis Giedrimas Jeglinskas. Manome, kad šis sprendimas susijęs su nuolat kintančia saugumo padėtimi. Giedrimas buvo NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju, tad jo tarptautinė patirtis, žinios ir galimybės tikrai pateisintų visuomenės lūkesčius“, – sakė partijos rinkimų štabo vadovas ir Seimo narys Lukas Savickas.

Pasak partijos, likusių skyrių keliamų kandidatų partijos administracija laukia artimiausiu metu. Tada paaiškės, ar šis penketas galutinis, ar ne.

ELTA primena, kad Lietuvoje prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužę.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras paskelbė 3 partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Aurelijus Veryga, o Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos mero, Manto Varaškos kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir aktyvistas Antanas Kandrotas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!