- Reklama -

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tvirtina – Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programa tėra „tuščias vekselis“. Taip kairiųjų lyderė įvertino dešiniųjų koalicijos ministrų kabineto darbą.

„Mums akivaizdu, kad valdančiosios koalicijos nebėra, ir jos pasirašyta bendra Vyriausybės programa taip ir liko tuščiu vekseliu – nepagrįstu nei finansais, nei įsipareigojimų vykdymu“, – šeštadienį vykusioje LSDP taryboje kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Prastą situaciją valdančiųjų stovykloje, pasak V. Blinkevičiūtės, signalizuoja ir šią savaitę patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas.

„Ir biudžetas – svarbiausias kasmet tvirtinamas įstatymas, – kaip Donelaičio sakyta, buvo vos vos „sunkiai braškėdamas” priimtas. Ir tai – po virtinės koalicijos partnerių nesutarimų“, – pabrėžė LSDP vadovė.

Pasak politikės, socialinė atskirtis ir neteisingumas „išlieka kraujuojančia žaizda“, todėl žmonių priekaištai yra pagrįsti.

„Lietuvos žmonėms kaip niekad reikia atidžios kasdienėms problemoms, pagarbios ir socialiai teisingos politikos”, – tvirtino ji, akcentuodama, kad skurdo rizikoje gyvena kas penktas šalies gyventojas.

„Ir, deja, situacija blogėja. Premjerės Šimonytės mėgstamos šaltų skaičių lentelės, kur vedami visokie vidurkiai, paprasčiausiai to dažnai neparodo“, – apgailestavo LSDP pirmininkė.

Todėl V. Blinkevičiūtė stebėjosi, kodėl valdantieji nemato ir nesirengia spręsti šių problemų.

„Kaip galima to nematyti ir sakyti, kad viskas gerai? Kad esame, kaip mano kolega Europos Parlamente Andrius Kubilius net lygina, kad Lietuva lyg Japonija? Įsivaizduojate?” – retoriškai klausė ji.

Toks požiūris, europarlamentarės manymu, įrodo, jog „kuriama kelių greičių Lietuva“.

„Ir kuo silpnesnė valdžia, tuo didesnė jos arogancija. Tuo didesnė panieka kitai nuomonei”, – sakė LSDP pirmininkė, primindama konservatorių atstovo Audriaus Skaisčio pasisakymus mokytojų streiko metu.

„Bet pamenate? Broileriai ir komuniagos – tokias žodžiais kai kurie konservatorių atstovai pasitiko streikuojančius mokytojus. Visa tai nestiprina mūsų valstybės“, – pridūrė ji.

Kreipėsi į G. Landsbergį: reikėjo anksčiau iškristi iš medžio ir prabusti

Kalbėdama apie šalies nacionalinio saugumo klausimus, V. Blinkevičiūtė negailėjo aštrių kritikos žodžių pastaruoju metu apie Lietuvai kylančias grėsmes prakalbusiam užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui.

„Artėjant žiemai – kaip paskutinis obuolys – iš obels nukrenta Gabrielius Landsbergis. Ir it skandalingą naujieną puola skelbti mums visiems žinomas grėsmes. Treji metai valdžioje, Gabrieliau. Treji metai. Reikėjo anksčiau iškristi iš medžio ir pabusti“, – į konservatorių lyderį kreipėsi socialdemokratė.

Ji neatmetė, kad tokia G. Landsbergio kritika yra susijusi su artėjančiais rinkimais.

„Kas atsitiko, kad būtent dabar reikia sėti paniką? Prasidėjo rinkimai?“ – kėlė klausimus ji.

LSDP pirmininkė atkreipė dėmesį, kad kariuomenės bei žvalgybos atstovai supeikė konservatorių lyderių „tono dramatizmą ir abejonių sąjungininkų patikimumu kurstymą“.

„Maža to, aiškėja, kad patys konservatorių lyderiai faktiškai privertė Krašto apsaugos ministeriją sumažinti gynybos biudžetą“, – konstatavo ji.

„Ši aptarta situacija dėl mūsų saugumo ir gynybos finansavimo yra dar vienas pavyzdys labai prastos politinės vadybos ir tiesiog toksiškos lyderystės. Kaip toje pasakėčioje apie gulbės, lydekos ir vėžio traukiamą vežimą – taip atrodo ši valdančioji koalicija“, – akcentavo politikė.

Kritika D. Kreiviui: jis jau seniai turėjo atsistatydinti

LSDP pirmininkė apžvelgė ir energetikos sektoriaus problemas. Pasak jos, per paskutinius trejus metus šioje sferoje įsivyravo chaosas, o „Ignitis grupę“ ir Energijos skirstymo operatorių (ESO) lydi nesibaigiantys skandalai.

„Kaip visa tai dera su viešuoju interesu? Ar apskritai Vyriausybė dar kontroliuoja energetikos sektorių? Įvykiai rodo, kad yra priešingai. Gal energetikos sektorius kontroliuoja Vyriausybę? Uodega vizgina šunį?“ – klausimus kėlė V. Blinkevičiūtė.

„Dėl susiklosčiusios situacijos ir nesibaigiančių skandalų energetikos ministras Kreivys jau seniai turėjo atsistatydinti. Tačiau Šimonytės ministrų kabinete niekas nenori prisiimti atsakomybės“, – aiškino ji, pastebėdama, kad atsakomybę dėl permokų ESO ministrai Dainius Kreivys ir Gintarė Skaistė bando permesti vienas kitam.

„Tikras vaikų darželis“, – pridūrė ji ir paragino inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl energetikos sektoriaus skaidrumo.

Įvertino M. Sinkevičiui pareikštus įtarimus

Praėjusią savaitę teisėsauga pareiškė įtarimus Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui dėl galimo neteisėto tarybos nario veiklai skirtų lėšų įsisavinimo. Politikas sustabdė savo narystę socialdemokratų partijoje ir laikinai stabdo vadovavimą Lietuvos savivaldybių asociacijai (LSA).

Visgi, V. Blinkevičiūtė, kurį laiką susilaikiusi nuo komentarų apie M. Sinkevičių, kreipdamasi į tarybos narius nurodė, kad buvęs bendražygis pasielgė atsakingai.

„Gyvename teisinėje valstybėje ir gerbiame teisėsaugos darbą. Mūsų partijos statutas numato, kad narystė partijoje suspenduojama, pareiškus kaltinimus. Tačiau matydami savivaldos finansinės atskaitomybės skaudulius dar gegužę suvažiavime pasakėme, kad vos sulaukus įtarimų, jeigu tokie bus, mūsų nariai stabdys narystę partijoje. Mindaugas taip garbingai ir pasielgė“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

„Tai yra atsakingo politiko žingsnis, Mindaugai“, – į merą kreipėsi ji.

„Įtarimai nėra nuosprendis. Mindaugas ir visi mes visi norime kuo greitesnio situacijos išaiškinimo. Mindaugas visokeriopai bendradarbiavo ir bendradarbiaus su teisėsauga ir viliuosi, kad šis procesas neužsitęs“, – vylėsi europarlamentarė.

Kitąmet dalyvaus visuose politiniuose procesuose

Politikė taip pat aptarė ir artėjančių metų rinkimus. V. Blinkevičiūtė nurodė, kad LSD „dalyvaus visuose svarbiausiuose politiniuose procesuose“.

„Kitąmet vyks treji rinkimai. Labai sunkus atsakingas metas mums visiems. Ir galiu tvirtai pasakyti: mes, socialdemokratai, dalyvausime visuose svarbiausiuosiuose kitų metų politiniuose procesuose“, – patikino ji.

„Mes esame atsakinga politinė bendruomenė ir mūsų tikslas yra siekti paties geriausio rezultato Lietuvai ir jos žmonėms“, – akcentavo Europos Parlamento narė.

 

Augustė Lyberytė

ELTA

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!