- Reklama -

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. KK nuotr.

Šiandien aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuriuo šunų savininkams nustatoma griežtesnė atsakomybė už aplinkos teršimą. Dabar nesurenkantys savo augintinių ekskrementų šunų savininkai turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – sumokėti 500 litų.

„Vien gražiais žodžiais ir moralizavimu įžūlaus žmonių elgesio nepakeisime. Net maži pažeidimai gali sukelti didelių problemų, todėl baudos už juos negali būti simbolinės“, – sako Valentinas Mazuronis. Ministro nuomone, sugriežtinus atsakomybę situacija keisis – atlygis už nepagarbą aplinkiniams, nevalyvumą ir net sveikatai keliamą pavojų dabar bus adekvatus. Patingėję surinkti ekskrementus ar tiesiog nekreipdami dėmesio į savo augintiniais paliekamas „žymes“ skveruose, vaikų aikštelėse ar kitur netvarkingi šunų šeimininkai dabar turės gerokai patuštinti savo kišenes.

Šiandien pasirašytu įsakymu šunų ekskrementų netvarkymas paliekant juos aplinkoje prilyginamas nepavojingų atliekų išmetimui, o pagal neseniai įsigaliojusią tvarką net ir už patį mažiausią į aplinką išmestų nepavojingų atliekų kiekį pažeidėjas turi sumokėti ne mažiau kaip 500 litų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!