- Reklama -

Eglė Kusaitė - ne teroristė: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas klaipėdietę visiškai išteisino. KK nuotr.

Valstybės saugumo departamento ir Generalinės prokuratūros bandymas iš Eglės Kusaitės padaryti tarptautinę teroristę žlugo: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai išteisino Eglę Kusaitę. Taip baigėsi daugiau nei penkmetį trukusi „teroristės epopėja“, kurioje neeilinį vaidmenį suvaidino Rusijos FST.

Kaip paaiškėjo dar 2010 metų gruodį, Rusijos FST pareigūnams buvo ne tik leidžiama apklausinėti Lietuvos Respublikos pilietę Eglę Kusaitę, bet ir mūsų valstybės biudžeto lėšomis buvo daromas iš Rusijos FST į Lietuvos Generalinę prokuratūrą atsiųstos medžiagos vertimas.

Iš viso mūsų Generalinės prokuratūros vertėjai į lietuvių kalbą išvertė virš 500 lapų medžiagos, kurią į Generalinę prokuratūrą atsiuntė Rusijos FST ir Rusijos Generalinė prokuratūra. Ši medžiaga į Lietuvos Generalinę prokuratūrą buvo atsiųsta rusų kalba.

Tuo tarpu, pvz., tiriant Sausio 13-osios bylą, Generalinė prokuratūra į Baltarusijos Generalinę prokuratūrą teisinės pagalbos prašymą dėl V.Uschopčiko išsiuntė tik po to, kai į Lietuvą atvyko Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, kuris konstatavo faktą, jog Lietuvos Generalinė prokuratūra dėl V.Uschopčiko nesikreipė. O nesikreipimo priežastis – Generalinės prokuratūros vertimų skyrius „nespėja versti“. Ši aplinkybė paaiškėjo 2010 m. gruodžio 14 d., kai tuometinis generalinis prokuroras Darius Valys Seime, plenarinių posėdžių salėje, atsakinėjo į Seimo narių klausimus.

Taigi, Eglės Kusaitės byla, kaip matome, Generalinėje prokuratūroje buvo svarbesnė už kitas – “terorizmo” bylai buvo skirtas ypatingas dėmesys.

Tuo tarpu pati Eglė Kusaitė „terorizmo“ bylą vadino Valstybės saugumo departamento provokacija.

Pareigūnų darbą šioje byloje įvertino ir Aukščiausias Teismas: nepaisant Generalinės prokuratūros skundų ir siekio, kad E.Kusaitė būtų nuteista 10 metų nelaisvės, Aukščiausiasis Teismas Eglę Kusaitę visiškai išteisino.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!