- Reklama -

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su kitų padalinių pareigūnais, operatyvių veiksmų ir budrios visuomenės dėka, nustatė ir sulaikė asmenį, kuris sausio 31 d. Vilniuje, Justiniškių g. 43, Levo Krasavino mokykloje, paliko tris plastikinius butelius su savadarbe sprogstamąja medžiaga, vienas jų sprogo.

Dėl šio įvykio Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas) ir 22 str. 1 d. 187 str. 2 d. (pasikėsinimas sugadinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu).

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad tai galėjo padaryti 13-15 metų amžiaus vaikinas. Vykdant intensyvius nusikaltimą įvykdžiusio asmens paieškos veiksmus, buvo gautas pranešimas apie analogiškus sprogimus Vilniuje, Lazdynų Architektų gatvėje. Netruko susieti šiuos sprogimus su tądien įvykusiu sprogimu mokykloje. Taip pat paaiškėjo, kad analogiški sprogimai Architektų gatvės vieno iš namo laiptinėje griaudėjo ir sausio 30-ąją.

Buvo nustatyta, kad su sprogimais Architektų gatvėje susiję du 15 metų amžiaus jaunuoliai, taip pat, kad vienas iš jų inicijavo sausio 31 d. sprogimą minėtoje mokykloje. Nustačius abu asmenis ir atlikus kratas jų gyvenamosiose vietose, buvo rastos ir paimtos priemonės, kurios naudotos gaminant savadarbius sprogmenis, kiti daiktai ir priemonės, kurios reikšmingos atliekamam tyrimui ir tiesiogiai sieja sulaikytus asmenis su jų įvykdytomis nusikalstamomis veikomis.

Nepilnamečiams bus pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str., 187 str. 2 d., už pastarąją inkriminuojamą nusikalstamą veiką, priskiriamą prie apysunkių nusikaltimų, asmuo baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Pažymėtina, kad pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 13 str., už minėtą įvykdytą nusikalstamą veiką atsako asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymo buvo suėję 14 (keturiolika) metų.

Nepilnamečių inicijuoti sprogimai, pirminiais duomenimis, galimai turėjo pramogos formą, nesusimąstant, kokias skaudžias pasekmes, galėjo patirti patys sprogdintojai ar aplinkiniai asmenys ir turtas.

Atsižvelgiant į pastaruoju metu besikartojančius pranešimus apie galbūt įvairiose šalies institucijose, taip pat ir bendrojo lavinimo mokyklose padėtus sprogmenis ir siekiant užtikrinti kiek įmanoma operatyvesnį reagavimą į galimus incidentus, policija prašo apie mokykloje ar prie jos prieigų pastebėjus įtartiną, keistai besielgiantį anksčiau nematytą asmenį, taip pat apie neįprastoje vietoje ilgesnį laiką paliktą įtartiną daiktą (krepšį, dėžę ir kt.) ar automobilį (be valstybinių numerių, su kitos šalies valstybinio numerio ženklais ar pan.), nedelsiant informuoti Bendrąjį pagalbos centrą skubios pagalbos tarnybų tel. 112.

Vilniaus apskr. VPK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!