- Reklama -

Migrantų centras Pabradėje. KK nuotr.

Pasieniečiai Šalčininkų rajone sulaikė 13 migrantų iš Afganistano ir juos gabenusį Tauragės gyventoją. Vėliau užsieniečiai pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Antradienį vakare ties Šalčininkų rajono Kurmelionių kaimu patruliavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pasieniečiai tamsoje pastebėjo grupę asmenų, miškingoje vietoje neteisėtai perėjusią valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą. Tolėliau buvę VSAT pareigūnai taip pat užfiksavo, kaip už kelių šimtų metrų pažeidėjai įsėdo į, įtarta, jų laukusį automobilį. Šis dideliu greičiu pajudėjo ir tamsoje greitai dingo iš pareigūnų akiračio.

Informaciją apie šią transporto priemonę patruliai perdavė kolegoms iš Vilniaus rinktinės, tad „šukuoti“ vietovės iškart buvo pasiųstos papildomos Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Specialiosios paskirties užkardos pareigūnų pajėgos.

Netrukus pasieniečiai pastebėjo keliu Kurmelionys – Turgeliai – Rudamina važiuojantį automobilį „Seat Alhambra“ angliškais registracijos numeriais. Jį VSAT kriminalinės žvalgybos pareigūnai sustabdė, kai automobilis pasuko į miško keliuką ties Rudamina.

Paaiškėjo, kad „Seat Alhambra“ vairavo 24 metų Tauragės gyventojas. Jis vienatūriu gabeno 13 migrantų – 5 vyrus, 5 moteris ir 3 nepilnamečius. Jokių dokumentų neturėję pažeidėjai prisistatė Afganistano piliečiais.

Užsieniečiai naktį praleido Vilniaus rinktinėje, o trečiadienį pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. Buvo pradėtos būtinos tokiais atvejais procedūros ir informuotas Migracijos departamentas, sprendžiantis šiuos klausimus. Užsieniečiai trečiadienį ir ketvirtadienį buvo apgyvendinti VSAT Vilniaus rinktinės prieglobsčio prašytojų patalpose.

Pasieniečiai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo bei neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Afganistaniečius vežęs tauragiškis uždarytas į areštinę. Jam už padarytą nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Iš viso šiemet VSAT pareigūnai sulaikė 42 migrantus iš Afganistano.

VSAT inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!