- Reklama -

Algimantas Rusteika

Citata iš ELTA:

„2023 m. pradžioje sumažėjus elektros kainoms biržoje, „Ignitis“ daliai klientų pritaikys vienkartinę nuolaidą sąskaitoms už sausį, pirmadienį pranešė įmonė.

Ji bus taikoma visiems klientams, kurių užfiksuotas elektros tiekimo tarifas viršija 49 ct/kWh.

Pritaikius nuolaidą, „Ignitis“ klientai sausį už elektrą nemokės daugiau nei ši kainos riba. Įmonė aiškina, kad tai aktualiausia klientams, kurie užfiksavę didesnę kainą nei valstybės kompensuojamas tarifas (56,5 ct/kWh), kadangi mažės jų mokama suma.
(…)

Sausio mėnesį pirmoje pusėje vidutinė elektros dienos kaina siekia apie 90 Eur/ MWh.”

Paskaičiuokim, protingieji kurmiai. Elektros skaitiklių rodmenys deklaruojami nuo 24 mėnesio dienos. Paimkim duomenis, kad deklaruota buvo gruodžio 24 d. už gruodį, o už sausį deklaravote suvartojimą nuo gruodžio 25 iki sausio 24 d.

Elektros kainos Nord Pool biržoje Lietuvos kainų zonoje buvo (kad būtų ne per ilgas, varginantis dėstymas, nerašau datų, tiesiog išdėstau vidutines dienos kainas biržoje nuo gruodžio 25 iki sausio 24 d.): 10,3 4,1 9,9 1,8 12,3 13,2 10,1 11,9 11,1 9,6 5,7 12,3 13,0 8,6 7,8 7,8 6,4 1,7 7,9 7,3 22,0 13,7 17,0 12,7 12,7 18,8 17,6 ct/kWh.

Taigi, kainos svyruoja nuo 1,7 ct iki 22 ct. Vidutinė kaina, kaip ir pripažįsta tas pats Ignitis (žr.citatą aukščiau) – apie 90 Eur/ MWh, t.y. 9 ct,kWh.

IGNITIS sako, kad prie vidutinės rinkos kainos prisideda dar skirstymo vidutinės ir žemos įtampos tinklais paslaugos kaina, perdavimo paslaugos kaina, sisteminių paslaugų kaina ir viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainą, kuri sudaro apie 20 proc.

Taigi, tada IGNITIS savikaina sausį buvo apie 11,3 ct/kWh. Pridedam, kas priklauso, valstybei – 21 proc. PVM nuo savikainos ir gaunam, kad elektrą IGNITIS parduodant be maržos kainuotų maždaug 13,7 ct/kWh.

Ir dabar mums žada, kad, jei mokėjote daugiau kaip po 49 ct., t.y. jei marža buvo didesnė negu 3,57 proc. ir IGNITIS pardavė jums elektrą 3,5 KARTO brangiau, negu jiems kainavo – tai pritaikys nuolaidą!

O jei mokėjot mažiau, t.y. jeigu IGNITIS marža buvo mažesnė negu 357 proc. – tai nuolaidos negausite, nes per pigiai IGNITIS chebrytei gaunasi.

Tiesa, jeigu kaina išauga pusketvirto karto, tai tada ir valstybei PVM daugiau, o IGNITIS dalis truputį sumažėja. Taigi, ir vyriausiajai šalies buhalterei gerai, ir visiems juk pakanka – mes, lietuviai, mužikai kantrūs, kaip sakė klasikas Tadas Blinda. Viskas čia valstybiška, brangūs draugai.

Tai dabar gal visi pagavot kampus, iš kur buvo toks IGNITIS verteivų, masiulių ir kreivių noras visus prievarta suvaryti į tas ilgametes „fiksuotas“ sutartis? Nes sutartys buvo sudaromos kainų piko metu ir kainoms nukritus, mokėsite beveik 3-4 kartus daugiau, negu turėtumėte ir krausite pelnus paslapčia nuo visuomenės privatizavusiems valstybės įmonę draugeliams. O Seimas ir Vyriausybė yra tik įrankiai šiam bizniukui prasukti.

Taip, brangūs Lietuvos žmonės, jums numes „nuolaidėlę“, kuri arba niekam nepritaikoma iš viso ir nieko jiems nekainuoja, arba sudaro kokį procentą ar du nuo keliskart padidėjusių pelnų.

Paskanduokime jiems AČIŪ AČIŪ AČIŪ!

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!