- Reklama -

Jolanta Blažytė

Žinių transliuotojas „Fox News“ paviešino MRC (Media Research Center) atliktą tyrimą, kuriame nustatyta, kad milijardierius Dž. Sorošas 2016-2020 metais skyrė 131 milijoną dolerių tam, kad paveiktų 253 žiniasklaidos grupes. Iš Dž. Sorošo pinigų tuo laikotarpiu „maitinosi“ 54 įtakingiausieji žiniasklaidos atstovai.

Iš viso Dž. Sorošas savo organizacijoms, skleidžiančioms radikalią darbotvarkę (marksistinė ideologija, ekstremizmas, LGBT fanatizmas ir pan.) išleido apie 32 milijardus dolerių.

Beje, faktų „tikrinimo“ bendrovė „Politifact“, kurios „tyrimus“ čia man vis kaišioja Lietuvos „sorošiukai“, tai pat yra milijardieriaus Dž. Sorošo kišenės dalis.

Toliau – „Fox News“ tekstas (vertimas į lietuvių k.):

„Liberalusis milijardierius George’as Sorosas susijęs su mažiausiai 54 įtakingais žiniasklaidos veikėjais per jo finansuojamas grupes. Žurnalistai iš CNN, NBC, CBS, „Bloomberg“, NPR ir „Washington Post“ yra tarp šių žiniasklaidos priemonių lyderių, susijusių su Soroso pinigais.

Liberalus milijardierius Džordžas Sorosas daro įtaką kai kuriems įtakingiausiems Jungtinių Valstijų ir užsienio žiniasklaidos veikėjams, nes jis skiria grynųjų pinigų su jais susijusioms grupėms, atskleidžia naujasis MRC Business atliktas tyrimas.

„Daugiau kaip 32 milijardai JAV dolerių, kuriuos kairiųjų milijardierius Džordžas Sorosas išleido savo organizacijoms, kad visame pasaulyje skleistų savo radikalią „atviros visuomenės“ darbotvarkę abortų, marksistinės ekonomikos, antiamerikanizmo, policijos finansavimo mažinimo, aplinkosaugos ekstremizmo ir LGBT fanatizmo klausimais, atnešė dividendų. Jo finansavimas padėjo jam užmegzti ryšius su kai kuriais garsiausiais Jungtinių Valstijų ir užsienio žiniasklaidos veikėjais, kurie kasdien padeda indoktrinuoti milijonus žmonių jo pažiūromis“, – rašė MRC Business analitikai Džozefas Vazkezas ir Danielis Schneideris.

MRC Business nustatė, kad bent 54 žymūs žiniasklaidos veikėjai yra susiję su Sorosu per savo ryšius su jo finansuojamomis organizacijomis. Tarp jų yra tokių asmenybių kaip „NBC Nightly News“ vedėjas Lesteris Holtas ir „The Washington Post“ vykdomoji redaktorė Sally Buzbee.

MRC Business, priklausanti konservatyviam Žiniasklaidos tyrimų centrui (Media Research Center), pristatė galutinę trijų dalių ciklo, kuriame tiriamas Soroso įtakos tarptautinei žiniasklaidai mastas, ataskaitą. Anksčiau atliktas tyrimas atskleidė, kad 2016-2020m. Sorosas išleido mažiausiai 131 mln. dolerių, kad paveiktų 253 žiniasklaidos grupes.

„Šis ryšių su žiniasklaida tinklas leidžia Sorošui daryti didelę įtaką tam, kokias istorijas žiniasklaida nušviečia, kaip jas nušviečia ir kokių istorijų apskritai nenušviečia“, – rašė Vazquezas ir Schneideris.

Tyrime nustatyta, kad su Soroso pinigais susiję mažiausiai 54 žiniasklaidos veikėjai, tarp jų – vienas iš „Bloomberg News“ įkūrėjų Matthew Winkleris ir CNN žurnalistė Christiane Amanpour. Kiti apima reporterius, laidų vedėjus, apžvalgininkus, redaktorius, naujienų vadovus ir žurnalistus, susijusius su tokiomis organizacijomis kaip ABC, CBS, NPR, Bloomberg News, Reuters, The New York Times ir daugybe kitų.

Daugelis žiniasklaidos veikėjų yra susiję su Sorosu per Žurnalistų apsaugos komitetą (CPJ), kuris iš Soroso remiamų grupių gavo 2,7 mln. Vinkleris Holtas, Buzbee ir Amanpour yra vieni iš CPJ valdybos narių.

MRC rado pavyzdžių, kai keli CPJ valdybos nariai savo naujienų reportažuose subtiliai ir agresyviai gynė Sorošą.

Ne visi su Sorošo pinigais susiję žiniasklaidos sunkiasvoriai stovi prieš kamerą. NBCUniversal News Group pirmininkas Cesaras Conde, vadovaujantis NBC News, MSNBC ir CNBC, taip pat yra susijęs su Soroso pinigais per Aspeno institutą, kuris NBC vadovui skyrė Henrio Karūnos stipendiją. Tyrimo duomenimis, 2016-2020 m. Soroso grupės Aspeno institutui skyrė daugiau nei 1,1 mln. dolerių.

Žurnalistai ir naujienų pramonės vadovai, einantys pareigas „The Marshall Project“ ir „ProPublica“, taip pat yra susiję su giliomis Soroso kišenėmis, nes abi grupės iš kraštutinių kairiųjų milijardieriaus 2016-2020m. gavo daugiau kaip 1,2 mln. dolerių. Tyrimo duomenimis, „National Public Radio“ ir „PolitiFact“ taip pat yra bent iš dalies finansuojamos Soroso remiamų grupių“.
O čia MRC vadovo Bozellio video interviu (vertimas į lietuvių k. pažodžiui):

„-Žiniasklaidos tyrimų centro (Media Research Center) atlikto tyrimo pirmoji dalis parodė, kad liberalusis milijardierius George’as Sorosas yra susijęs su daugiau nei 250 žiniasklaidos organizacijų visame pasaulyje. Ką tik buvo paskelbta antroji dalis, o tyrimą atlikęs Brentas Bozellas dabar prisijungė prie mūsų. Brentai, peržvelkime antrąją dalį. Ką išsiaiškinote?

-Antrojoje dalyje nagrinėjome pinigus, kad pamatytume, kiek pinigų George’as Sorosas investavo į tas 253 organizacijas visame pasaulyje. Tai stulbinantis skaičius – 131 mln. dolerių nuo 2016 m. iki 2020 m. Tai daug daugiau nei bet kuri kita organizacija, bet kuris fondas, bet kas kitas kada nors yra investavęs visame pasaulyje. Reikia savęs paklausti, kur tie pinigai keliauja? Kam jie skiriami?

Kai kurios jų finansuojamos organizacijos yra stulbinančios. Jie finansuoja tokias organizacijas kaip „Open Democracy“. Vien jai jis skyrė 1,6 mln. dolerių. Ši organizacija užsiima tokiais dalykais, kaip palestiniečių raketų atakų prieš Izraelį rėmimas, ir vadina tai, cituoju, būtina priešprieša kolonijinei galiai. Jie skyrė pinigų grupei, pavadinimu „Project Syndicate“, kuri skelbia buvusio Irano prezidento Hasano Rouhani antiamerikietišką propagandą. Ji skyrė 2 mln. dolerių Vikipedijai. Visi žino, kokia kairioji yra Vikipedija. Tiesą sakant, 2021m. Vikipedijos įkūrėjas sakė, kad jie ketina uždrausti ir slopinti kai kurių žiniasklaidos priemonių, kaip pavyzdžiui, „Fox News“, redakcinius šaltinius. 2019 m. jie skyrė 250 mln. dolerių „Vice Media“. O ką daro „Vice Media“? Jie yra tikri ekstremistai. Jie turėjo reporterę Marie Solis, kuri parengė reportažą apie tai, kaip ji išmoko sukelti abortą naudojant papają. Jie parengė kitą istoriją, kurioje reklamavo istorijos pavadinimą – translyčiai vaikai ir jų tėvai, kurie sprendžia, kada pradėti medicininį translytiškumo virsmą…

George’as Sorosas yra žmogus, kuris nori iš esmės pakeisti pasaulį. Jis yra sakęs, kad jo tikslas – pakeisti istorijos lanką. Jis supranta, kokia galinga yra žiniasklaida, o žiniasklaida yra kairiųjų ieties smaigalys.

-Tai labai geras tyrimas. Brentai, dar vienas klausimas jums – Matt Taibbi, jis buvo vienas iš žurnalistų, paviešinusių Musko „Twitter“ bylas, ir dabar jis kalba apie vyriausybės dalyvavimą didžiųjų technologijų cenzūroje. Kaip galėtumėte tai pakomentuoti?

-Per šias savaites peržiūrėję dešimtis tūkstančių elektroninių laiškų galime gana tvirtai pasakyti, kad vyriausybė labai plačiai užsiėmė cenzūra. Visi įmanomi JAV vyriausybės teisėsaugos institucijų sparnai vienaip ar kitaip siuntė „Twitter“ moderavimo prašymus. Daugeliu atvejų šie prašymai buvo vykdomi.

-Nėra paprasta tokius dalykus paviešinti. Kokia jūsų reakcija, Brentai?

-Jei žiniasklaida būtų objektyvi ir profesionali, ji pasiūlytų Mattui Taibbi įteikti Pulitzerio premiją. Tačiau jis ne tik nebus nominuotas, bet ir niekada nebus pakviestas į kitą biuro vakarėlį, kurį rengs žiniasklaida. Tai šokiruoja. „Twitter“ pareiškė, kad niekas jiems nedaro jokios įtakos ir jie bet kokią cenzūrą vykdo savo nuožiūra. Tačiau Mattas Taibbi išsiaiškino, kad JAV žvalgybos agentūros ir vyriausybinės įstaigos sakė: ne, neleiskite šiam žurnalistui žinoti apie Adamą Schiffą. Liūdnai pagarsėjusiam Adamui Schiffui nepatiko žurnalistas, kuris kvestionavo jo atliekamą darbą. Jis perdavė tą raštelį, kuriame buvo nurodytas to reporterio vardas ir pavardė, į „Twitter“ ir pasakė: noriu, kad jį užblokuotumėte, nes jis palaiko „QAnon“ teorijas. Šį kartą „Twitter“ su juo nesutiko. Tačiau anksčiau buvo priešingai. Jei kuri nors žvalgybos agentūra pasakydavo bet kurio asmens, kuris, jų nuomone, propaguoja ir kišasi į rinkimus, pavardę, jie užblokuodavo tą asmenį. Puikus to pavyzdys buvo Hunterio Bideno nešiojamasis kompiuteris. Tai pateko į tą rubriką, kurią jie vadina sąmokslu rinkimuose. Tai buvo jų pasiteisinimas, kodėl jie neleido šiai istorijai pasiekti Amerikos žmonių.

Daug daugiau informacijos pasiektų Amerikos žmones, jei respublikonams pavyktų susitelkti Atstovų Rūmuose“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!