- Reklama -

Jolanta Blažytė

Lenkijos valstybiniuose ir municipaliniuose teatruose uždrausta rodyti P. Čaikovskio baletą „Spragtukas“. Priežastis – P. Čaikovskis yra rusų kompozitorius, be to, baleto menas yra Rusijos kultūros ikona, o rusų kultūra Lenkijoje yra draudžiama.

Tuo tarpu kitose Europos šalyse yra kiek kitaip. Pavyzdžiui, Italijos premjerė G. Meloni nepakluso Ukrainos diplomatų reikalavimams ir apsilankė La Scala teatre vykusioje premjeroje „Borisas Godunovas“. Premjerė teigė, kad reikia atskirti politiką nuo kultūros.

Rusų kompozitoriaus M. Musorgskio operą „ Borisas Godunovas“ žiūrėjo ir EK pirmininkė Ursula von der Leyen, ir neslėpė, kad rusų kompozitoriai M. Musorgskis bei P. Čaikovskis yra „fenomenalūs“.

O kažin kokia mūsų URM pozicija baleto „Spragtukas“ atžvilgiu? Ką mums patartų Ukrainos diplomatai? Ką šiuo klausimu pasakytų ekspertai ir šiaip aktyvistai?

O kol jokios aiškios pozicijos nėra ir niekas nieko nepataria, bėgu į LNOBT tam, kad dar ir dar kartą pamatyčiau savo mylimą baletą „Spragtukas“. Nuo šios dienos iki gruodžio 18 „Spragtukas“ puikuosis LNOBT scenoje.

Tokie jau dabar laikai: prieš kiekvieną „kipšą“ reikia kaupti ne tik druską ir tualetinį popierių, bet ir geras emocijas. Juk kas ten žino, kaip bus vėliau.

- Reklama -

1 KOMENTARAS

  1. Deja, gerb. Autore, Kremlius negirdi, ką Jūs jam patariate. O ir išgirdęs nebent išsityčiotų iš Tamstos, ir toliau naudotų meną savo politikai prakišti (arba ginklams).

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!