JT ekspertai: Izraelis naudoja badą kaip ginklą

0
78
- Reklama -

Visiems Gazos Ruožo gyventojams, pasak Jungtinių Tautų (JT), gresia badas.

JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuras (OCHA) dar kartą atkreipė dėmesį į tai, kad jau 378 000 palestiniečių teritorijos gyventojų iš 2,2 mln. patiria „katastrofišką“ maisto trūkumą. Likę gyventojai yra paveikti maisto krizės.

JT žmogaus teisių ekspertų grupė apkaltino Izraelį naudojant badą kaip karo taktiką ir kalbėjo apie „bręstantį genocidą“. „Beprecedentis atvejis, kad taip greitai ir visiškai badu marinami visi civiliai gyventojai. Izraelis griauna aprūpinimo maistu užtikrinimą Gazos Ruože ir naudoja maistą kaip ginklą prieš palestiniečius“, – rašė ekspertai.

Izraelis naikina žemės ūkio plotus ir blokuoja prieigą prie jų bei jūros, kritikavo ekspertai. Jie atkreipė dėmesį į pranešimus, kad Izraelis per sausumos operaciją prieš islamistinį „Hamas“ judėjimą Gazos Ruože sunaikino daugiau kaip penktadalį dirbamos žemės. Be to, sunaikinta apie 70 proc. žvejybinių laivų. Ekspertai reikalavo užtikrinti nekliudomą humanitarinės pagalbos tiekimą.

Aštuonis nepriklausomus ekspertus JT Žmogaus teisių taryba Ženevoje paskyrė pranešėjais įvairiomis temomis. Tarp jų yra teisė į maistą ir sveikatą, bei situacija palestiniečių teritorijose.

Rasa Strimaitytė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!