- Reklama -

Čečėnijos prezidentas mano, kad B.Nemcovo žmogžudystę organizavo Vakarų spec.tarnybos. Nuotr. iš "Facebook"

Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas sako neabejojantis, kad Boriso Nemcovo žmogžudystę organizavo Vakarų spec.tarnybos.

„Maskvos centre nušautas Borisas Nemcovas. Tiktai jėgos, suinteresuotos įtampos kėlimu, galėjo žengti tokį klastingą žingsnį. Žmogžudystės organizatoriai tikėjosi, kad dėl Nemcovo mirties visas pasaulis apkaltins šalies valdžią ir tai sukels protesto bangą.

Nėra jokių abejonių, kad Nemcovo žmogžudystę organizavo Vakarų spec.tarnybos, siekiančios bet kokiomis priemonės sukelti konfliktą Rusijos viduje. Tokia jų praktika. Pirma pritraukia žmogų, pridengia jį, vadina Amerikos ir Europos draugu, o po to paaukoja, kad apkaltintų dėl to politinę vadovybę. Tokių pavyzdžių labai daug“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ramzanas Kadyrovas.

Pasak jo, šiuo atveju negalima atmesti ir Kijevo neapykantos Rusijai. „Būtent Ukrainos spec.tarnybų rankomis galėjo būti įvykdytas nuosprendis, paskelbtas kurioje nors Vakarų sostinėje“, – mano Čečėnijos prezidentas.

Tačiau, anot jo, Borisas Nemcovas nebuvo realus pretendentas į Rusijos valdžią: „Dar daugiau, Nemcovas buvo kur kas naudingesnis valdžiai, negu kam nors kitam, kaip opozicionierius, kuris formaliai yra, tačiau realiai nėra ryškus vadinamosios opozicijos lyderis“.

„Borisas Jefimovičius užėmė atsakingus federalinio ministro, pirmo vice-premjero postus, buvo Saugumo Tarybos nariu. Tačiau tokie mastai buvo jam ne pagal jėgas. Daugelis jo pareiškimų svarbiomis Rusijai temomis išsiskyrė populizmu. Jis bandė užsitarnauti autoritetą minėdamas politikus, kurių pavardes minėdavo gyventojai.

Taip, Nemcovui nepatiko viskas, ką dariau aš, atstatydamas ir augindamas Čečėniją. Aš į tai reagavau labai ramiai ir netgi nesidomėjau jo pasisakymais. Klausydamasis jo, aš prisimindavau Salmaną Radujevą, kuris prisiimdavo viską, kas vyksta pasaulyje ir komentuodavo viską pasaulyje“, – savo paskyroje „Facebook“ parašė R.Kadyrovas.

„Aš įsitikinęs, kad valdžia labai suinteresuota žmogžudystės išaiškinimu ir kaltųjų patraukimu baudžiamojon atsakomybėn. Į tai, kaip skelbiama, dedamos visos jėgos.

Pirmiausia Borisas Nemcovas yra Rusijos pilietis, o pasikėsinimas į Rusijos piliečio gyvybę turi būti griežtai nubaustas.

Aš reiškiu savo užuojautą Boriso Nemcovo motinai, giminėms ir artimiesiems“, – socialiniame tinkle parašė Čečėnijos prezidentas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!