R. Erdoganas. Nuotr. By President.az, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org
- Reklama -

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas patvirtino savo šalies paramą islamistinei palestiniečių organizacijai „Hamas“. „Niekas negali priversti mūsų laikyti „Hamas“ teroristine organizacija“, – sakė jis šeštadienį Stambule. Turkija esą yra šalis, „su „Hamas“ lyderiais atvirai kalbanti apie viską ir tvirtai juos remianti“.

R. T. Erdoganas praėjusiais mėnesiais ypač aštriai kritikavo Izraelio veiksmus Gazos Ruože. Karą Gazoje sukėlė beprecedentė „Hamas“ grupuotės, kurią ES ir JAV laiko teroristine organizacija, ataka prieš Izraelį spalio 7 d. Per ją, Izraelio duomenimis, žuvo apie 1 160 žmonių, apie 250 buvo paimti įkaitais.

Izraelis nuo tada rengia karinę operaciją Gazos Ruože. Ji, anot „Hamas“ valdomos palestiniečių teritorijos Sveikatos ministerijos, jau pražudė per 30 900 žmonių.

R. T. Erdoganas praeityje yra pavadinęs Izraelį „teroristine valstybe“ ir apkaltinęs šalį Gazos Ruože vykdant „genocidą“. Jis taip pat teigė nematąs skirtumo tarp Izraelio premjero Benyamino Netanyahu ir Adolfo Hitlerio. Gazos Ruožą kontroliuojantį „Hamas“ judėjimą R. T. Erdoganas tuo tarpu vadino palestiniečių „išlaisinimo grupuote“.

 

Rasa Strimaitytė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!