- Reklama -

"Kauno autobusų" darbuotojai protestavo prie Kauno savivaldybės. KK nuotr.

Vasario 9 dieną prie Kauno savivaldybės piketavo UAB „Kauno autobusai“ darbuotojai. Tokiam sprendimui darbuotojai ryžosi po to, kai UAB „Kauno autobusai“ atstovaujama generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio ir viena iš bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinė sąjunga, atstovaujama pirmininko Broniaus Bučelio, ignoruodamos kitas profesines sąjungas, pasirašė susitarimą, kuriame numatė savo delegatų į darbuotojų konferenciją rinkimo taisykles.

UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinė sąjunga daugiausia atstovauja tik autobusų vairuotojus, kai tuo tarpu kitos, vadinamos „mažosiomis“ profesinėmis sąjungomis, atstovauja troleibusų vairuotojus.

Direktorius ir „išrinktoji“ profesinė sąjunga teigia, jog jų tarpusavio susitarimas yra visiškai normalus ir atitinka galiojančius įstatymus. Darbuotojai pasakoja nesuprantantys, kokiu tikslu administracija daro spaudimą stoti būtent į „išrinktąją“ profesinę sąjungą? Ar taip administracija galimai siekia sukurti sau palankią profesinę sąjungą?

Darbuotojams trūko kantrybė, todėl imtasi veiksmų – piketo prie Kauno savivaldybės.

Piketo metu pasisakė Kauno autobusų darbuotojai, palaikančiųjų reikalavimus profesinių sąjungų lyderiai.

Žiniasklaidoje pasirodė klaidinga informacija, neva tik „išrinktoji“ profesinė sąjunga atsiliepė į vadovybės kvietimą sudaryti keturių „Kauno autobusai“ veikiančių profesinių sąjungų jungtinę atstovybę, nes iniciatyvą jungtinei atstovybei suformuoti kaip tik parodė administracijos spaudimą patiriančios profesinės sąjungos, raštu kreipusios į „išrinktąją“ UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinę sąjungą.

Rezultatas – „išrinktoji“ profesinė sąjunga visiškai nereagavo į kreipimąsi, o visa tai UAB „Kauno autobusai“ vadovybė supranta kaip atsiliepimą į vadovybės kvietimą sudaryti jungtinę atstovybę ir pasirašo su „išrinktąja“ profesine sąjunga susitarimą.

Tikimės, kad bendrovės vadovybė pradės derybas su visomis profesinėmis sąjungomis bendrovėje ir suras būdą suderinti tiek darbuotojo, tiek darbdavio interesus.

LR Konstitucijos 50 straipsnis numato, jog visos profesinės sąjungos turi lygias teises, kuriasi laisvai ir veikia savarankiškai.

Vytautas Kašėta

Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas”

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!