- Reklama -

G.Kirkilas. KK nuotr.

„Slaptos pažymos apie nepageidaujamus kandidatus, nutekinta informacija apie vykdomus tyrimus ir būsimas pareigūnų apklausas, su smulkmenomis viešoje erdvėje aptarinėjamos kriminalinės žvalgybos pateiktos informacijos detalės. Tai pastarosiomis dienomis viešoje erdvėje dominuojanti informacija, kuri kelia daug prieštaringų klausimų.

Socialdemokratams nesuprantama, kodėl pradėtų ikiteisminių tyrimų medžiagos anonsavimas tampa kai kurių institucijų darbo norma? Kam tai naudinga, ir kodėl pastaruoju metu taip siekiama sukompromituoti sėkmingai dirbančią ir žmonių pasitikėjimą turinčią Vyriausybę?

Socialdemokratai yra ne kartą pareiškę, jog nesikiš ir netrukdys teisėsaugos institucijoms vykdyti savo funkcijas, bet kategoriškai pareiškia, jog nesitaikstys su situacija, kada šios institucijos tampa politinės kovos įrankiu.

LSDP visada atidžiai vertins ir pareikalaus iš savo partijos narių asmeninės politinės atsakomybės, jeigu kils bent menkiausias įtarimas dėl galimos jų neskaidrios veiklos.

Galime užtikrinti, kad LSDP nariai, kurių veikla sukels įtarimų ar jų parodymai bus reikalingi siekiant išsiaiškinti galimus nusižengimus teisėsaugai, nevengs bendradarbiavimo su atitinkamomis institucijomis.

Raginame Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę pareikalauti iš jai pavaldžių teisėsaugos institucijų atlikti išsamų vidinį patikrinimą, kokiu būdu buvo nutekinta išankstinių tyrimų informacija.

Raginame Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę užtikrinti parlamentinę kontrolę, kad analogiškos situacijos nepasikartotų”, – teigiama LSDP išplatintame pranešime spaudai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!