- Reklama -

Europos Parlamento narys Bronis Ropė. KK nuotr.

Šiandien minime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, tačiau ši diena istorijoje pažymėta ir katastrofų. Prieš ketverius metus Fukušimoje įvyko tai, ko pasaulis nesitikėjo. Europos Parlamento Žaliųjų/Laisvojo Europos aljanso nario teigimu, tai, kad šių dviejų įvykių dienos sutampa, yra labai simboliška.

„Pasidžiaukime, kad per 25-rius metus Lietuva nuėjo teisingu keliu – įsitvirtino kaip lygiavertė ES narė, atsikratė sovietmečiu primestos atominės energetikos ir sėkmingai pradėjo vystyti žaliąsias technologijas. Tačiau kita vertus, iš aukščiausius postus užimančių politikų dažnai girdime raginimus užsitikrinti energetinę nepriklausomybę, pastatant Lietuvoje atominę elektrinę. Manau, Fukušimos katastrofa – skaudus priminimas, ką gali reikšti tokio pobūdžio „nepriklausomybė“, – sako Bronis Ropė.

Pasak Europos Parlamento nario, Lietuvos žmonės yra labai pilietiški šiuo klausimu. Jie jau išreiškė savo nuomonę referendume. Tuo tarpu nemenka grupė politikų prie šio klausimo primygtinai grįžta.

„Fukušimos tragedija yra rizikingų technologijų pasekmė. Ar tikrai jų norime Lietuvoje? Tai priklauso nuo ateities vizijos, kurią siekiame įgyvendinti. Ar siekiame būti nepriklausomi, naudodami atsinaujinančius šaltinius, ar norime savo teritorijoje turėti nuolat tiksinčią bombą? Manau, tai esminis klausimas“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

B. Ropė primena, jog pasaulis buvo sukrėstas Fukušimos katastrofos. „Tik klausimas ar visi tai išgirdo ir suvokė? Nemažai žmonių sako, kad katastrofa įvyko kažkur toli, ne prie mūsų sienų. Bet ar mes sugebame mokytis iš kitų klaidų?“, – retoriškai klausia Europos Parlamento Žaliųjų/Laisvojo Europos aljanso narys.

Praėjus 25-iems nepriklausomybės metams, Bronio Ropės nuomone, norisi tikėti, kad Lietuva išmoko vertinti tai, ką turi, išmoko branginti savo tautą ir žmones, išmoko ginti savo vertybes.

„Norėtųsi, kad niekam nekiltų abejonių, jog energetinės nepriklausomybės ateitis yra žaliojoje energetikoje, kurios plėtroje jau pasiekėme rezultatų. Noriu palinkėti neprarasti to užsidegimo, kuris suskaldė Sovietų Sąjungą, leido mums pasiekti neįtikėtinų rezultatų įvairiose srityse. Tikėkime Lietuva – modernia, žengiančia į ateitį, ir neeikvojančia laiko ir išteklių praeities technologijoms“, – šventinės sukakties proga linki B. Ropė.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!