- Reklama -
Europos parlamentas Strasbūre. KK nuotr.
Europos parlamentas Strasbūre. KK nuotr.

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) pritarė naujoms pridėtinės vertės mokesčio taisyklėms, kurios supaprastins jo administravimą ir suteiks ES valstybėms galimybę taikyti papildomą lengvatinį tarifą.

Šiuo metu valstybės narės gali taikyti du lengvatinius tarifus atskiroms prekių grupėms. Naujasis pasiūlymas leis ES valstybėms taikyti tris lengvatinius tarifus: du nuo 5 proc. iki valstybės nustatyto standartinio tarifo ir vieną iki 5 proc.

Savo ruožtu europarlamentarai siūlo nustatyti maksimalų standartinį PVM tarifą, kuris neviršytų 25 proc. Jie taip pat siūlo įpareigoti ES valstybes automatiškai keistis informacija apie taikomus PVM tarifus ir sukurti atskirą internetinį portalą, kuris leistų verslui greitai ir patogiai susipažinti su ES valstybėse taikomais šio mokesčio tarifais.

EP taip pat pritarė atskiroms taisyklėms, kurios supaprastino PVM taikymą smulkiajam ir vidutiniam verslui. Taip siekiama pažaboti galimą sukčiavimą, dėl kurio ES kasmet prarandama iki 50 mlrd. eurų.

Taisyklėms dėl PVM tarifų pritarė 536 EP nariai, nepritarė 87, o susilaikė 41. Taisyklėms dėl PVM administravimo supaprastinimo pritarė 536 EP nariai, nepritarė 19, o susilaikė 110.

Europos Parlamento nuomonė mokesčių klausimais yra konsultacinė, o galutinį sprendimą priims ES Taryba.

EP inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!