- Reklama -

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis. KK nuotr.

Vakar Seimas priėmė teisingumo ministro Juozo Bernatonio pateiktą atnaujintą Nacionalinės kovos su korupcija 2011-2014 metų programą, leisiančią efektyviau kovoti su šiuo neigiamu reiškiniu ir sumažinti korupcijos mastą.

Priėmus šį Seimo nutarimą, pakeistas ir atnaujintas programos įgyvendinimo priemonių planas, kuriuo siekiama užtikrinti aktyvią ir rezultatyvią kovą su korupcija bei pasiekti programoje nustatytus tikslus. Atnaujinus programą ir įgyvendinus jame nustatytas priemones, bus sumažintos korupcijos prielaidos ūkio subjektų veikloje, sumažės veiklos priežiūros ir reglamentavimo našta.

„Atnaujinta programa leis efektyviau apsaugoti valstybės lėšas ir kovoti su korupcija. Naujos priemonės padės lengviau išgyvendinti kyšininkavimą tokiose srityse kaip sveikatos apsauga, savivalda bei aplinkos apsauga“, – teigia teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pakeitimais bus sudarytos prielaidos skaidriai įsigyti vaistinių preparatų ir medicininių prietaisų, aiškiai sureglamentuoti mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, užtikrinti racionalų valstybės biudžeto lėšų naudojimą sveikatos priežiūros srityje. Pavyzdžiui, plane numatyta, kad dalis vaistų gydymo įstaigoms ir medicininiai prietaisai būtų perkami per Centrinę perkančiąją organizaciją, o tai leistų taupyti ir skaidriau panaudoti valstybės lėšas.

Taip pat siūloma įdiegti pacientų informavimo sistemą, kuri leistų kiekvienam pacientui, gavusiam specializuotas ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas, elektroninėje erdvėje surasti informaciją apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis už praėjusius kalendorinius metus apmokėtų paslaugų kainą, tokiu būdu sumažinant ketinimus nelegaliai mokėti gydytojui.

Siekiant užtikrinti efektyvią juridinių asmenų daromų pažeidimų prevenciją, siūloma parengti Aplinkos apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais būtų numatyta juridinių asmenų administracinė atsakomybė už aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, sumažinta aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno diskrecija taikant administracinę atsakomybę pažeidėjams.

Kova su korupcija yra vienas svarbiausių šešioliktosios Vyriausybės prioritetų. Nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ duomenimis, per 2013 m. Lietuva padarė pažangą ir korupcijos suvokimo indekse pakilo per 5 vietas – iš 48 į 43 poziciją 177 šalių sąraše.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!