- Reklama -

Konkurencijos taryba nurodė panaikinti buvusio Kauno mero A.Kupčinsko vadovautos Kauno miesto savivaldybės priimtus konkurenciją ribojančius sprendimus . KK nuotr.

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl Kauno miesto savivaldybės sprendimų, susijusių su Kauno miesto kapinių priežiūros ir laidojimo paslaugų teikimo organizavimu, atitikties Konkurencijos įstatymui.

Konkurencijos taryba tyrimą pradėjo gavusi pranešimų, kad Kauno m. savivaldybė suteikė savo įmonei „Kapinių priežiūra“ išimtines teises atlikti kapinių prižiūrėtojo funkcijas, žmogaus palaikų laidojimui skirto kapo kasimą, taip pat atlikti pirminį žmogaus palaikų vežimą ir laikymą Kauno mieste, nors ten veikia daugiau nei penkios panašias paslaugas teikiančios įmonės.

Preliminariu tyrėjų vertinimu, Kauno m. savivaldybės priimti sprendimai SĮ “Kapinių priežiūra” neterminuotam laikotarpiui suteikti išimtines teises teikti kapinių priežiūros, pirminio žmogaus palaikų vežimo ir laikymo paslaugas pažeidė KĮ 4 straipsnio nuostatas. Be jokio konkurso ar kitos konkurencingos procedūros su savivaldybės įmone 2008 m. ir 2013 m. pasirašytos sutartys užkirto kelią potencialiems savivaldybėms įmonės konkurentams varžytis dėl šių paslaugų teikimo ir privilegijavo SĮ „Kapinių priežiūra“.

Konkurencijos tarybos išsiųstame pranešime siūloma įpareigoti Kauno m. savivaldybę panaikinti konkurenciją ribojančius sprendimus. Galutinį sprendimą dėl išsiųstame pranešime pareikštų įtarimų Konkurencijos taryba priims tik išklausiusi visus suinteresuotus asmenis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!