- Reklama -

Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo šios minties. O jei į viską pažvelgtume paprasčiau ir užsienio kryptį pasirinkti būtų taip paprasta, kaip ir užsakyti kaimo turizmo sodybą Lietuvoje? Būtent taip į vestuvių organizavimą žvelgia Inga Klimienė, kuri lietuvių vestuves organizuoja jau daugiau nei penkiolika metų, o šiandien pristato ir naują kryptį – saulėtąją Gran Kanariją.

Vestuvės Gran Kanarijoje – ypatingos

Norite įsimintinos ir įspūdžių kupinos vestuvių šventės? Gran Kanarija yra pati tinkamiausia vieta jūsų šventei, o klausant I. Klimienės pasakojimo šia sala nesižavėti tiesiog neįmanoma.

„Planuojant vestuves Lietuvoje, jaunieji trokšta išskirtinės vietos, gražių dekoracijų ir pramogų, geros muzikos ir grupių, nori nustebinti savo artimuosius, tad nepamirštamą vestuvių įspūdį ir prisiminimus sukurti nėra paprasta. O Kanarų salyno gražuolėje Gran Kanarijoje kiekviena akimirka yra naujas potyris: kraštovaizdis gniaužia kvapą, lepina švelnus ir šiltas klimatas, žavi nauji aromatai ir skoniai. Sužadėtiniai vestuves užsienyje dažnai sujungia su medaus mėnesiu, tad šventė Kanarų salyne ir svečiams suteikia ne tik pačių geriausių emocijų, bet ir galimybę pakeliauti.

Kodėl Gran Kanarija daro tokį įspūdį? Ispanų temperamentas ir kultūra, maistas, šiltas klimatas ištisus metus, nematyta augmenija ir gamtos grožis – sala savo egzotika primena rojaus kampelį žemėje. Vestuvės saloje rengiamos po atviru dangumi, terasose su nuostabiais vaizdais į kalnus ir į gretimas salas, vynuogynus, privačias vilas, golfo laukus, viešbučius ar jūros pakrantę – kiekviena vieta yra savaip išskirtinė ir ypatinga. Sraunios upės ošimas, beribės kopos, primenančios dykumą, iki debesų kylantys kalnai ar egzotinių augalų oazės – Gran Kanarija išsiskiria savo vaizdingumu, todėl šią kryptį vestuvėms itin mėgsta sužadėtiniai, ieškantys egzotikos“, – pasakoja Inga Klimienė, vienintelė Lietuvoje vestuvių planuotoja, organizuojanti vestuves Gran Kanarijoje.

Vestuvių sezonas – ištisus metus

Dar vienas Gran Kanarijos kaip vestuvių krypties išskirtinumas yra ilgai trunkantis sezonas. Tiesa, karščiausių liepos ir rugpjūčio mėnesių patariama vengti. Lietuviams itin patinka mintis čia vestuves rengti viduržiemį – tai puikus būdas nors trumpam pabėgti nuo šaltos žiemos, susituokti ir pakeliauti. Populiarios vestuvių kryptys Europoje – Maljorka, Italija, žemyninė Ispanija – vestuvėms žiemą netinka, nes šiuos kraštus taip pat sukausto žiema, nors ir ne tokia atšiauri. Gran Kanarijos sala, galima sakyti, laimėjo klimato loterijoje, nes čia visus metus lepina puikus klimatas, prilygstantis tolimiems kraštams, nors skrydis iš Lietuvos trunka vos kelias valandas.

Kanarų salyne šventę surengti nebus sudėtinga, jei planavimą patikėsite profesionalams. Pasak I. Klimienės, svarbu, jog vestuvių pagalbininkai patys gyventų saloje ir palaikytų ryšius su vietos tiekėjais, kalbėtų ispanų kalba ir būtų perpratę ispanišką mentalitetą, kuris naujokams gali pakišti koją. Ji pataria vestuves planuoti iš anksto – taip ir sutaupysite, ir pasirinkti galėsite tai, ko trokšta širdis.

„Pasirinkimas Gran Kanarijoje didelis, tačiau ne begalinis, juk tai sala, – šypsosi vestuvių planuotoja. – Trumpiausias laikotarpis, per kurį įmanoma surengti vestuvių šventę užsienyje yra mėnuo, tačiau tai tikrai „paskutinė minutė“. Laiko labai mažai, reikia rinktis iš likusių paslaugų tiekėjų ir suderinti jų grafikus, o tai padaryti nelengva planavimui turint ir pusmetį. Protingiausias terminas planavimui yra bent 8 mėn. iki planuojamos šventės datos, geriausias 1-1,5 m. – taip galėsite rinktis iš pilnos pasiūlos, nereikės niekur skubėti. Be to, kai šventę reikia surengti skubiai, už paslaugas tiekėjams dažnai tenka mokėti brangiau, taip pat daugiau darbo ir vestuvių planuotojams.“

Ispanijai priklausančiame Kanarų salyne galima rengti ir oficialias ceremonijas, tik reikėtų numatyti laiko dokumentų tvarkymui. Tačiau I. Klimienė pastebi, kad galimybę tuoktis užsienyje pasirinkusios poros tokia galimybe naudojasi itin retai. Daug svarbesnė yra intymi priesaikos ceremonija artimųjų rate, tad oficialiai santykius sužadėtiniai įteisina Lietuvoje prieš pat skrydį arba jau sugrįžus.

Kiek kainuoja vestuvės Kanaruose?

Pripažinkite, vien mintis apie tuoktuves Kanarų salose skamba prabangiai. Bet ar tikrai norint atšokti vestuves Gran Kanarijoje reikia kalno pinigų? I. Klimienė apie kainas kalba tiesiai ir be užuolankų – juk tai klausimas, aktualus visoms vestuves planuojančioms poroms.

„Tikslią kainą pasakyti sunku, nes ji visada priklauso nuo poros norų, pageidavimų ir dalyvių skaičiaus. Tačiau jei skaičiuosime svarbiausias paslaugas, tokias kaip pervežimas, nakvynė visiems svečiams, maistas ir gėrimai, ceremonijos vedėjas ir jos dekoras bei įgarsinimas, planavimas ir pagalba vestuvių dieną, muzika, fotografas ir makiažas, tai saloje išleisite apie 10 tūkst. eurų. Čia kalbame apie šventę, kurioje dalyvaus apie 20 asmenų. Už šią sumą mėgausitės gražiausiais salos vaizdais bei išskirtiniais įspūdžiais“, – skaičiuoja Inga Klimienė.

Sakote, brangu? Palyginkime kainomis Lietuvoje. Čia gražią šventę surengti 30-40 svečių kainuos nuo 15 tūkst. eurų. O jei norite originalios vietos, netradicinio formato ir tikrai puošnių dekoracijų, teks išleisti gerokai daugiau. Pigiau kainuos nebent vestuvės paprastose kaimo turizmo sodybose, tačiau tokiose poros dažniausiai vestuvių švęsti nenori. Tad kodėl nepalepinti savęs ir svečių įspūdžiais Kanarų salyne? Juolab, kad visada saulėta Gran Kanarija – tai puikus būdas praskaidrinti ilgą nesibaigiančią žiemą?

Nepamirškite pakviesti svečių!

Kalbant apie vestuves užsienyje, dažnai prieš akis iškyla scenos iš filmų arba reklaminiai kelionių agentūrų pasiūlymai. Ten dažniausiai siūlomos paslaugos vestuvėms dviese.

„Tiesa yra ta, kad vestuvių planavimo procesas yra praktiškai identiškas, nesvarbu, ar jos bus skirtos tik dviems, dešimčiai ar daugiau žmonių. Vis tiek reikės pasirūpinti vieta ceremonijai, jos puošyba, ceremonijos vedėju, įgarsinimu, fotografu, makiažu, planavimu, koordinavimu… Visos šios paslaugos sudaro didžiausią vestuvių biudžeto dalį, o svečių skaičius palyginti mažai išdidina kainą. Ši taisyklė galioja organizuojant vestuves Lietuvoje, Gran Kanarijoje ir bet kuriame kitame pasaulio kampelyje. Kuo mažiau svečių (arba jei jų apskritai nėra), tuo blogesnė sąmatos proporcija.

Taigi, jei nusprendėte susituokti užsienyje, nepamirškite pakviesti ir artimųjų – juk svarbu dalintis geromis emocijomis ir įspūdžiais“, – šypsosi Inga Klimienė, atskleidžianti visus vestuvių užsienyje organizavimo užkulisius.

- Reklama -