- Reklama -
KK nuotr.
KK nuotr.

 

Vidaus reikalų ministerija, gavusi Seimo nario Kęstučio Masiulio kreipimąsi, paprašė Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių pateikti argumentuotas nuomones, kaip būtų galima keisti savivaldybių ribas ir kokias teritorijas būtų tikslinga priskirti miestui.

Norint keisti savivaldybių teritorijų ribas būtina organizuoti vietos gyventojų apklausas. „Naujakuriai Buivydiškėse, Galgiuose, Avižieniuose, Bendorėliuose, Salotėje, Zujūnuose ir kituose aplinkiniuose rajonuose jau seniai skundžiasi, kad Vilniaus rajono savivaldybė neskiria dėmesio jų problemoms: neasfaltuoja kelių, netiesia šaligatvių, neįrengia apšvietimo, o mokesčius naudoja senųjų miestelių infrastruktūrai gerinti. Be to, gyventojams sudėtinga leisti vaikus į miesto ugdymo įstaigas, retai važiuoja viešasis transportas, o rajone lietuviškų ugdymo įstaigų trūksta“, – sako parlamentaras.

Nuo 1990 m. žmonės iš Vilniaus miesto pradėjo keltis gyventi į Vilniaus rajoną, kuris gyventojų skaičiumi jau aplenkė Panevėžį. „Vilniaus rajono savivaldybė teikia prioritetą toms vietovėms, kur gyvena jų rinkėjai, o naujakuriai, kurių politinės pažiūros yra kitos, atsiduria podukros vietoje. Taigi geriausia, kad ir gyventojų sumokami mokesčiai, ir vietos reikalų tvarkymas naujakurių kvartaluose būtų perduotas sostinei“, – kalbėjo K. Masiulis.

Gyventojams nutarus keisti savivaldybių teritorijų ribas, tam dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!