- Reklama -

Jolanta Blažytė

Kijevo Nacionalinės muzikos akademijos kolektyvas atsisakė vykdyti Ukrainos kultūros ministro O. Tkačenko reikalavimą panaikinti akademijai suteiktą P. Čaikovskio vardą. Mat P. Čaikovskis – rusų kompozitorius.

Tačiau Ukrainos kultūros ministras neturėtų dėl to labai liūdėti – mat jo reikalavimai uoliai vykdomi… Lietuvoje. Štai sekančiais metais Lietuvos žiūrovai tikriausiai nebeišvys savo pamėgto P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“, kadangi to paprašė…. Ukrainos kultūros ministras.

Suprantu, kad netrukus Ukrainos kultūros ministras pareikalaus uždaryti ir patį Lietuvoje veikiantį M. Rostropovičiaus paramos fondą, kurio valdybos pirmininkė yra žinomo Lietuvos politiko ir konservatorių partijos nario žmona. O kaip gi – juk garsusis pasaulio violončelininkas M. Rostropovičius buvo rusas, Rusijos valstybinės premijos laureatas, D. Šostakovičiaus mokinys.

Taigi, Lietuvos Kultūros ministerija komjaunuoliškose varžytuvėse šį kartą išsiveržė į lyderių gretas.

O kur žiūri kitos ministerijos?

Kur žiūri švietimo ministerija?

Kada iš mokyklų ir universitetų bus pašalinta rusų mokslininko D. Mendelejevo sukurta lentelė? O iš fizikos vadovėlių – M. Lomonosovo atrastas masių tvermės dėsnis?

Kada uždrausime viską, ką mokslo srityje atrado rusų fizikai bei chemikai, tokie, kaip S.Kovalevskaja, I. Kurčiatovas ir kt.?

Kur žiūri Užsienio reikalų ministerija?

Kada bus išplatinti nurodymai, draudžiantys Lietuvos piliečiams lankytis Milano La Scala teatre, kuriame rodoma rusų kompozitoriaus M. Musorgskio opera „Borisas Godunovas“? Kada bu pateikta nota EK pirmininkei Ursulai von den Leyen, kuri ne taip seniai ne tik žiūrėjo „Borisą Godunovą“, bet dar ir viešai žavėjosi rusų kompozitoriais? Kada gi? Negi URM nežino, kad Ukrainoje vyksta karas?

Kur žiūri Sveikatos apsaugos ministerija?

Kada iš skiepų kalendorių bus pašalinti visi marmalai, prie kurių sukūrimo prisidėjo Rusijos mokslininkai? Pavyzdžiui, vektorinę technologiją, kuri naudojama Astra Zeneca marmale, sukūrė Rusijos mokslininkai. Ar nereikėtų minėto marmalo vartotojams kaip nors „išsiskiepyti“? Juk Ukrainoje vyksta karas…

Kur žiūri Inovacijų ministerija?

Kada šios ministerijos vadovė atsisakys visokiausių kosmonautikos projektų? Juk kosmonautikos pradininkas buvo Rusijos mokslininkas K. Ciolkovskis, praktinės kosmonautikos pradininkas – rusų inžinierius konstruktorius S. Koroliovas, o pirmasis kosmonautas – rusas J. Gagarinas.

Kur žiūri Žemės ūkio ministerija?

Juk rusų mokslininko genetiko, selekcininko ir botaniko N. Vavilovo išradimai iki šiol naudojami Lietuvos žemės ūkyje. O Ukrainoje vyksta karas…

Kur žiūri Teisingumo ministerija?

Kada iš rusų mokslininko A. Sacharovo bus atimta Nobelio premija ir Lietuvos Vyčio Kryžiaus ordinas?

Kada bus atimti diplomai iš ryškiųjų Lietuvos politikos „žvaigždžių“, kurie savo „disertacijas“ gynėsi Maskvos ir tuometinio Leningrado universitetuose? Juk Ukrainoje vyksta karas….

Kur žiūri Vidaus reikalų ministerija?

Kada gi pagaliau bus organizuoti kultūrinę revoliuciją vykdantys ir Mao dvasios pritvinkę chunveibinų būriai, kurie tikrins, ar gyventojai savo namuose neslepia kokių nors rusų literatūros klasikų kūrinių?

Kol dar ne vėlu, noriu prisiduoti: jei užeisite į mano namus, tai čia stovinčiose knygų lentynose rasite daugybę L. Tolstojaus, A. Čechovo, F. Dostojevskio kūrinių. Rasite ir V. Vysockio įrašus, rasite ir M.Bulgakovo filmą „Šuns širdis“ bei Ilfo ir Petrovo „Dvylika kėdžių“.

Deja, nerasite „Šveiko nuotykių“, kuriuos mūsų premjerė I. Šimonytė skaitė net 20 kartų. Nežinau, ar šis faktas galės būti pripaišytas, kaip nepagarba Ukrainai, bet jis yra.

Ai, tiesa, dar rasite A. Hitlerio mėgtą F. Nyčės „Antžmogį“, bet, kaip suprantu, A. Hitleris šiandien „ne ant bangos“, todėl dėl šios knygos problemų nebus?

Suprantu, kad Rusijos kultūrą Lietuvoje nuo šiol atstovaus tik netrukdomai mūsų šalyje koncertuojantis Rusijos komikas M. Galkinas, kuris prieš keletą metų „traukė per dantį“ tuometinę LR Prezidentę D. Grybauskaitę, kartu užsitraukdamas ir dalies mūsų tautos nemalonę.

P.S. Tekstas parašytas, naudojant daugybę sarkazmo elementų. Soriukas, kitaip nemokėjau.

Kaip minėjo rašytojas Ch. Bukowski, „sarkazmas yra natūrali apsauginė psichikos reakcija nuo aplinkinių kvailumo“.

O psichiką, kaip ne kaip, šiais laikais saugoti reikia. Ir ne tik nuo visokių kanapių.

Einu pirkti popkornų – mat ruošiuosi stebėti sekančią kultūrinės revoliucijos spektaklio seriją. Turėtų būti įdomu…

- Reklama -

4 KOMENTARAI

  1. Nesuprantu, kodėl rusų liaudis nori žudyti Ukrainos liaudį? Dauguma pasisako, kad reikia daužyti ir žudyti. Jau jų reikia saugotis kaip maro. Mes papratę, kad rusai buvo geriečiai. Jų filmai daugiausiai apie karą. Jų gražios dainos, aistringi šokiai. Ten daugiausiai apsileidimo ir tinginių.
    Viskas meluojama. Tegul ponia atsako, kodėl jie nori ŽUDYTI ir grobti. Kodėl spraudžiasi į svetimas žemes? Ir neša kraugėrišką politiką?
    Neaiškinkite iš kito galo. Kodėl nori tokiu būdu dominuoti? Kodėl neleidžia pasirinkti pačiai Ukrainai su kuo eiti? Ar jums patogiau ir gražiau, kai žudo vaikelius?
    Kiti jūsų klausimai nublanksta. Kodėl turi kentėti visos tautos, kurios priima rusus gyventi? Jie nori visur įvesti savo tvarką ir grąsina??? Tautos prakeikia juos, nors buvo ir geresnių dalykų. Per įžymius jų žmones keliama rusų liaudis, kultūra. Naikinanti kultūra, kuri ryja šalia esančius.

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!