- Reklama -

 

Valdas Vižinis

Kiek savaip pagalvojus apie Arvydo Šliogerio „Televizijos valdomą parazitų civilizaciją“ ir žinomas lietuvių beždžiones…

TV ar internetinės žiniasklaidos reikšmę valdant visuomenę neįmanoma pervertinti.

Ne vieši – privatūs interesai diktuoja informacinių srautų ritmą, apimtis. Moka žiniasklaidos savininkams už tylėjimą. Susilieję su valdžios interesais privatūs interesai sotinasi valstybės pinigais. Viešasis interesas žiniasklaidoje kartais sušmėsčioja jau kaip nepakeliama nuobodybė.

Nuolatiniais žinių srautais formuojama vadinamoji visuomenės nuomonė viešosios erdvės savininkų senai įvaldyta ciniška technika.

Fejerverkais.

Bet kokią beždžionę rodyk kiekvieną dieną per TV, rašyk apie ją portaluose, ji taps žinoma.

Beždžionė pakeitė šukuoseną, beždžionė atostogaus Tenerifėje, beždžionė savo kūdikiui išrinko ypatingą vardą, beždžionė su vyru/žmona pasidalijo pyrago paslaptimi, filmo pristatyme rinkosi beždžionės, beždžionė triukšmingai atšventė savo gimtadienį..

Pagaliau beždžionė tampa žinoma.

Toliau nebestabdomai – žinoma beždžionė sugalvojo dar vieną triuką kaip nustebinti, žinoma beždžionė pakvietė ginti eglės, žinoma beždžionė išgyvena netektį, žinomų beždžionių šeimoje – svarbi sukaktis..

Paveikumo dėlei, beždžionė įsivardina.

Žinomumas juk ne titulas ir ne naudos visuomenei ženklas. Todėl priešais žinomos beždžionės pavardę atsiranda – rašytoja, menininkė, verslininkas.

Skirtumo jokio. Niekas neieško beždžionės darbų, parodų, kūrinių, veiklų. Nereikalauja pilietinės drąsos. Sekantiems beždžionių gyvenimą pernelyg tingu. Žino – neras ir neverta, o ir kam ? Beždžionės juk dėl žinomumo.

Kai žinomumas -pagrindinis jų darbas. Kuo beždžionė žinomesnė, tuo sėkmingesnė.

Vieną dieną pajutusi žinomumo galią beždžionė neišvengiamai pradeda reikšti nuomonę, mokyti, piktintis, nurodinėti.

Gimsta influenceris.

Teisė į nuomonę virsta brutaliu neišmanymo demonstravimu.

Žinomos beždžionės kabinėja savo nuomones šou laidose.

Kalba apie lygybę, teises.

Reikalauja tolerancijos.

„Tolerancija“- kai esi ne tik priverstas klausytis kvailio, bet ir vadovautis jo nuomone“ – apie žmonių kvailinimą išsprūdo žinomam rusų satyrikui.

Visuomenė klusniai, tyliai, nepastebimai toleruojasi.

Neišmanymas tampa NEBEGĖDA.

Vietoj beždžionės drąsiai rašykit bet kokią pavardę, vardą iš tų, nuolatinių besišypsančių, besifotografuojančių, nieko nereiškiančių asmenybių. Kiekvieną dieną žyrančių iš visų įmanomų prietaisų.

Žinomų žinomumu ir šiuo fenomenu, neįmanomu kitose epochose, būdingu tik technologinei erai, liudijančių negailestingą tiesą.

Žinomos beždžionės kartu su viešosios erdvės valdytojų tikslingai formuojamos informacijos srautais paralyžiuoja daugelio žmonių valią galvoti.

Kad vietoj žmogaus ramiai apmąstytos būties kirbėtų minčių šiukšlynai.

………………………………..

…mano kaime lyja lietūs, vakarai ilgi kaip giesmės…

- Reklama -

1 KOMENTARAS

  1. Tiksliau nepasakysi. Blogai, kai mus valdo beždžionės. Bet…o kas mes tokie, jegu leidžiamės, kad mus valdytų beždžionės? Deja, bet tos pačios beždžionės…

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!