- Reklama -

„Japonai, kaip ir lietuviai, labai mėgsta šokti ir dainuoti“,- pasakė Japonijos ambasadorius susitikime su Ignalinos meru H.Šiaudiniu

Gruodžio 22 dieną Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje priimtas Jo ekscelencija Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir jo patarėjas Shinichi Yamanaka. Svečius sutiko savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Šio vizito tikslas – prisistatymas ir galimų kultūrinių ryšių aptarimas. Malonia staigmena tapo ambasadoriaus pasisveikinimas lietuvių kalba.

Ambasadorius Toyoei Shigeeda prieš tris mėnesius pakeitė buvusią ambasadorę Kazuko Shiraishi. Jis sakė, kad per trumpą laiką nemažai sužinojo apie Lietuvą, jos kultūrą, susižavėjo puikia gamta.

Vienas pagrindinių ambasados tikslų – stiprinti Lietuvos ir Japonijos santykius, stengtis, kad atsirastų draugiškų ryšių tarp atskirų miestų, mokyklų.

Minėta, kad yra daugybė sričių, kuriose abi šalys gali bendradarbiauti. Tai energetika, tarptautinės taikos palaikymas, kultūriniai, turizmo bei verslo mainai bei gabių ir kvalifikuotų darbuotojų skatinimas.

Ypač svarbus dalykas – kultūriniai ryšiai ir ypač jaunosios kartos bendravimas.

Ambasadorius domėjosi, kokios šventės ir festivaliai Ignalinoje vyksta, su meru aptarė galimybę Japonijos kolektyvams pasirodyti tarptautiniame liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje „Ežerų sietuva“.

„Japonai, kaip ir lietuviai, labai mėgsta šokti ir dainuoti“,- sakė ambasadorius.

Taip pat kalbėta apie atskirą renginį, skirtą Japonijos kultūros, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymui.

Svečiams buvo papasakota apie Ignalinos kraštą, jo savitumą, poilsio ir turizmo galimybes. Labai daug dėmesio skirta atominės elektrinės klausimui ir nuomonėms apie galimas naujos elektrinės statybas bei alternatyvius elektros energijos gavybos būdus.

Jo ekscelencija domėjosi, ar Ignalinoje vaikai turi galimybę mokytis rytų kovos menų.

Meras papasakojo apie sėkmingai veikiantį karatė klubą „YOKO“, kurio auklėtiniai, vadovaujami Ričardo Trimonio, dalyvauja įvairiose varžybose ir užima aukštas vietas. Tai labai nudžiugino svečius.

Ambasadorius Toyoei Shigeeda dėkojo už šiltą priėmimą ir pažadėjo būtinai apsilankyti kitais metais bei konkrečiai susitarti dėl būsimų renginių.

2016 metais Japonija ir Lietuva minės diplomatinių santykių 25 metų sukaktį, todėl bus stengiamasi įprasminti šią sukaktį.

Meras Henrikas Šiaudinis ambasadoriui dėkojo už Ignalinai parodytą dėmesį, gražius siekius. Atminimui svečiui buvo įteiktas foto paveikslas su savivaldybės simbolika.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!