Stuburo problemų priežastys

0
1019
Kineziterapeutas, masažuotojas Domantas Kairys
- Reklama -

Donatas Kairys,
Kineziterapeutas, masažuotojas

Stuburo judrumas ir gyvumas labiausiai priklauso nuo stiprių ir lanksčių raumenų, nes jie išvien juda, kruta, nenustygsta. Jie tarsi įkinko stuburą į judesį. Todėl jis nuolat lankstosi per sąnarines jungtis, keisdamas formą. Jo judesių amplitudė priklauso nuo raumenų fizinių ypatybių ir nuo sąnarių judrumo.

Pacientai dažnai nesuvokia stuburo sąsajų su raumenimis, todėl sutrinka sužinoję, kad jų stubure aptikti pakitimai tėra tik netvarkingos raumenų sistemos veiklos padariniai.

Taigi, raumenų veikla dažniausiai sutrinka, kai ilgai nekeičiame kūno padėties (pavyzdžiui, ilgai sėdime ar stovime darbe), darbe ar buityje atliekame vienodus, monotoniškus judesius, daug ir netaisyklingai sportuojame arba apskritai vengiame fizinių pratimų, nekreipiame dėmesio į antsvorį.

Pasitaiko atvejų, kad tai nutinka dėl stiprių psichinių ar emocinių išgyvenimų.
Tai verčia ilgą laiką būti įsitempusias kai kurių raumenų grupes, dažniausiai tiesiamuosius kūno raumenis. Kaip tik jie yra linkę trumpėti, prarasti elastingumą, o tai yra raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų užuomazga.

Netvarkingai funkcionuojanti raumenų ir kaulų sistema paveikia ir deformuoja stuburą. Visa tai sutrigdo stuburo judesius, jie tampa netaisyklingi. Tai gali paskatinti susiaurėjusį stuburo kanalą, pro kurį išeina nervinės šaknelės.

Tarpslankstelinio disko skaidulinis žiedas ima greičiau sausėti ir aižėti iš pradžių nekeldamas jokių skundu. Galop skaidulinis žiedas plyšta ir iš jo centro išsiveržęs minkštimas suformuoja išvaržą. Ji užspaudžia stuburo kanale esančias nervų šakneles ir sukelia stiprius nugaros bei kojų skausmus ir tirpimą.

Jei būsime budrūs ir laiku įsiklausysime į kūno siunčiamus signalus, suspėsime laiku ištaisyti netaisyklingai veikiančius raumenų disbalanso pokyčius ir laiku ištaisysime stuburo sverto problemas, taip nepatirdami artrozės ir disko išvaržos.

Taigi pajutus pirmuosius maudimo ar skausmo požymius nugaroje, neignoruokime jų ir neslopinkime krūvomis vaistų ar tepalų, nes pasekmės laukia itin skaudžios. Geriau palepinkime kūną tinkamomis mankštomis, sportu, masažu ir mums neteks skųstis varginančiais nugaros skausmais.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!