- Reklama -
Gamyklos „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. KK nuotr.

Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ šiandien pristatė moderniausią ir vienintelį tokį Lietuvoje oro skaidymo bloką, į kurį iš privačių ir Europos sąjungos (ES) fondų lėšų viso investuota daugiau nei 12,3 mln. eurų. Teigiama, kad įrenginiuose naudojamos technologijos leis gaminti produktus, kuriuos ankščiau Lietuvos bendrovėms tekdavo importuoti. Prie metus trukusių projekto statybų, montavimo ir paleidimo procesų prisidėjo Italijos, P.Korėjos, Prancūzijos ir kitų šalių bendrovės.

Gamyklos „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas teigia, kad naujasis blokas trąšų gamyklai ir jos dukterinei bendrovei „Gaschema“ leis tapti techninių dujų rinkos lydere Lietuvoje bei rimta konkurente kaimyninių Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lenkijos rinkose.

„Oro skaidymo bloke gaminsime dujinį švarų azotą, dujinį technologinį deguonį, skystą argoną, azotą ir deguonį. Šių techninių dujų rinka Lietuvoje nuo 2004 metų kasmet auga po maždaug dešimtadaliu, tačiau vis dar yra stipriai mažesnė nei Latvijos ar Estijos rinkos, todėl, manome, kad bloke gaminamos produkcijos vartojimas Lietuvoje kasmet turėtų augti bent apie 4-5 procentus“, – teigė R.Miliauskas.

Gamyklos oro skaidymo blokas leis pagaminti daugelį sveikatos priežiūros įstaigoms itin svarbių produktų – medicininį deguonį, azoto suboksidą, medicininį azotą, medicininę angliarūgštę, medicininį sintetinį orą.

„Reikėtų pabrėžti, kad šios technologijos pristatymas atspindi ir strateginį gamyklos tikslą – nuosekliai diegti aukštąsias technologijas ir palaipsniui persiorientuoti į įvairių aukštesnės pridėtinis vertės produktų gamybą“, – kalbėjo gamyklos generalinis direktorius R.Miliauskas.

Anot gamyklos vadovo, naujas oro skaidymo blokas leis ne tik patenkinti augsiantį jame pagamintos produkcijos poreikį Lietuvoje ir užsienio rinkose, bet ir sudarys sąlygas sutaupyti apie trečdalį energijos sąnaudų, kurias anksčiau „Achema“ skirdavo oro skaidymo produktams gauti.

Oro skaidymo bloko projektas pradėtas 2013 metų liepos mėnesį, kai Italijos kompanija SIAD pasirašė oro skaidymo technologinės dalies projekto ir įrangos pateikimo gamyklai „Achema“ sutartį. Objekto projektavimo darbus atliko „Sweco Lietuva“, o statybos darbai gamyklos teritorijoje prasidėjo 2014 metų spalį.

Apie AB „Achema“

Bendrovė „Achema“ yra didžiausia azotinių trąšų gamintoja Baltijos šalyse ir antra pagal dydį Lietuvos eksportuotoja, daugiau nei 80 proc. savo gaminamos produkcijos tiekianti Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Skandinavijos šalių, JAV rinkoms. Likusi produkcijos parduodama Lietuvoje.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!