- Reklama -

Vokietijos pramonė skaičiuoja neigiamą Ukrainos konfliktą įtaką. lrp.lt nuotraukoje - Vokietijos kanclerė A.Merkel

Viena svarbiausių Europos ūkio variklių Vokietija, manoma, šią savaitę toliau nerodys optimistinių gyvybingumo ženklų. Vokietijos pramonei prognozuojamas smukimas ir viena to priežasčių – užsitęsęs Ukrainos konfliktas. Santūrios naujienos prognozuojamos ir kaimyninės Lenkijos pramonei.

Vokietijos pramonė traukiasi

Vokietijos pramonės produkcija liepą rodė neblogą augimo tempą, tačiau šią savaitę skelbiamas rugpjūčio rodiklis vis dėlto gali nuvilti – tokią tendenciją leidžia prognozuoti gana silpni pramonės lūkesčių indikatoriai IFO ir PMI, kurie buvo paskelbti anksčiau.

Prognozuojama, kad Vokietijos pramonės produkcija rugpjūtį susitraukė 0,4 proc., palyginti su ankstesniu mėnesiu. Panašu, kad šios šalies pramonė jau skaičiuoja neigiamą Ukrainos konflikto sukeltų neapibrėžtumų įtaką – rugsėjį PMI rodiklis 49,9, ir tai signalizuoja pramonės traukimąsi.

Lenkija mažins palūkanas

Su stringančia pramone susiduria ir kaimyninė Lenkija. Lenkijos centrinis bankas stengiasi padėti vidaus rinkai, ypač pramonei. Rugsėjį buvo skelbta, kad šalies pramonės pardavimai rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu 2013 metų mėnesiu, smuko 1,9 procento.

Trečiadienį vyks Lenkijos centrinio banko susirinkimas. Rinkos nuomone, įskaitant ir „Danske Bank“ analitikų vertinimus, bazinės palūkanos Lenkijos zlotais bus sumažinto nuo 2,5 proc. iki 2,25 proc. Ir tai bus, tikėtina, bus ne paskutinis bazinių palūkanų mažinimo sprendimas šiai metais. „Danske Bank“ analitikai tiki, kad palūkanos dar 0,25 proc. punkto bus sumažintos lapkritį.

Likusioje Europoje po itin aktyvios praėjusios savaitės ši turėtų būti ramesnė. Euro zonoje minėti pramonės produkcijos augimo rodikliai bus bene vieninteliai reikšmingesni duomenys.

Laukiama ženklų dėl tolesnių FED veiksmų

JAV reikšmingų makroekonominių indikatorių šią savaitę nebus skelbiama. Pagrindinė savaitės naujiena bus paviešinti FED rugsėjo posėdžio protokolai. Akivaizdu, kad praėjusiame posėdyje buvo daug diskutuota dėl FED pozicijos palūkanų normų didinimo atžvilgiu, ir praėjusį kartą ji nebuvo reikšmingai pakeista. Tačiau protokolas turėtų įnešti daugiau aiškumo, kuria kryptimi gali pakrypti spalio FED posėdis.

Kita žinia – ši savaitė JAV jau žymės iš lėto įsibėgėjantį trečiojo ketvirčio įmonių rezultatų skelbimo maratoną. Rezultatus skelbs JAV aliuminio įmonė „Alcoa“ bei „PepsiCo“.

Parengė Kęstutis Celiešius

„Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!