- Reklama -

Suteikiant humanitarinę pagalbą bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Ukrainai teikia per 250 vnt. galios transformatorių. Tai jau trečiasis kartais nuo karo pradžios, kai yra siunčiama tokio tipo parama skirta energetikos infrastruktūrai atstatyti – jau vežtas dyzelinis generatorius ir įvairios medžiagos reikalingos elektros tinklo atstatymui.

Nuo tada kai Rusija pradėjo intensyvias atakas prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą, labai stipriai nukentėjo šalies energetikos sektorius, sugadinta ar sunaikinta apie 50 proc. energetikos infrastruktūros. Energetikos sektoriaus remonto ir atstatymo darbams reikalingos įvairios medžiagos ir įranga.

„Ukrainos elektros tinklas yra agresoriaus taikinys, todėl darome viską, kad galėtume prisidėti prie jo atstatymo ir nenutrūkstamo elektros tiekimo nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Tai galime padaryti teikiant įrenginius, kurie padės atstatyti elektros tiekimo infrastruktūrą“, – sako ESO vadovas Renaldas Radvila.

Šiomis dienomis Ukrainai skirti kroviniai kraunami Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tolimesni krovimai planuojami artimiausiu metu – tol kol bus išsiųsta visa technika. Kartu planuojama vežti izoliacinės alyvos, reikiamų medžiagų dujų tinklui ir pan.

ESO vadovas priduria, kad bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Ukrainos yra dvipusis, ESO ne tik teikia itin reikalingas detales, skirtas palaikyti Ukrainos skirstomojo tinklo veiklą, bet ir perka įrangą iš Ukrainos.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!