- Reklama -
VSD vadovas G.Grina. KK nuotr.

Šiuo metu viešoje spaudoje sklando labai daug įvairios informacijos, apie CŽV vykdytus įtariamų teroristų kankinimus slaptuose įkalinimuose centruose, kurie galbūt buvo įkurti Lietuvoje, todėl frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis, remiantis Seimo statuto 209 straipsniu, pakvietė gruodžio 16 d. į Seimo plenarinį posėdį atvykti Valstybės saugumo departamento generalinį direktorių Gediminą Griną atsakyti į jam pateiktus klausimus:

1. Jungtinių Valstijų Senatas paskelbė ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamų teroristų kankinimus slaptuose įkalinimuose centruose. Dienraštis „Washington Post“ teigia, jog ataskaitoje minimas „violetinis“ centras, veikė 2005–2006 metais Lietuvoje. Kokių veiksmų buvo imtasi po šios Senato ataskaitos paviešinimo?

2. CŽV ataskaitoje yra pabrėžiama, jog „violetinis“ centras turėjo aukštos politinės vadovybės palaikymą įkurti sulaikymo įstaigą dar prieš informuodama JAV ambasadorių. Ar buvo imtasi priemonių nustatyti, kokie tai asmenys?

3. Kokiems asmenims buvo skirti minimi milijonai dolerių atsidėkojant už programos palaikymą bei „dėkingumui“ parodyti? Ar pradėjote tyrimą dėl to, kad JAV galėjo mokėti Lietuvos pareigūnams už kalinių laikymą mūsų šalyje?

4. Garsus karo advokatas Walteris Ruizas, kurį ginti M.al-Hawsawi paskyrė JAV institucijos, turi aukšto lygio leidimą susipažinti su slapta informacija. Šis advokatas viešoje spaudoje negalėjo paneigti, kad vadinamasis „violetinis centras“ buvo būtent Lietuvoje. Ar tyrimo metu bendravote su Walteriu Ruizu?

5. Kokios sąsajos yra tarp CŽV ataskaitoje minimo „violetinio“ centro ir tarp Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno mirties?

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!