- Reklama -
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė pasiekė, kad mažosios pagrindinės mokyklos, ypač kaimuose ir miesteliuose, taip pat tautinių mažumų mokyklos turėtų daugiau galimybių būti išsaugotos ir sėkmingai gyvuoti. Vien šiems mokslo metams nuo uždarymo likimo išgelbėta net 150 mokyklų. Taip pat, pagerinus mokinio krepšelio metodiką, pavyko lanksčiai ir efektingai padidinti mokyklų finansavimą daugiau nei 67 mln. litų bei 38 litais – patį mokinio krepšelį.

Tokiu būdu bent iš dalies ištaisytos buvusių valdančiųjų (konservatorių ir liberalų) vykdytos socialiai neatsakingos švietimo ir mokslo politikos grubios ir nepateisinamos klaidos, Algirdo Butkevičiaus Vyriausybei rugpjūtį patvirtinus Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus bei naujas Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles.

Socialdemokratai laikosi pozicijos, kad, atkurti dešimtmečiais kurtą, bet konservatorių su liberalais lengva ranka sugriautą mokyklų tinklą, praktiškai yra labai sudėtinga, todėl šiandien būtina išsaugoti tai, kas liko, ir tai, ką dar įmanoma išsaugoti. Neišvengiamai reikia tobulinti mokinio krepšelio sistemą, kad ši tarnautų mokiniams ir mokykloms, o ne atvirkščiai.

Tuometinis liberalų švietimo ir mokslo ministras vykdė „muravjovišką“ švietimo reformą, visiškai neatsižvelgdamas į vietinių bendruomenių, šeimų ir vaikų poreikius ir be jokių skrupulų naikindamas kaimo mokyklas, o kartu ir kultūros bei bendruomenės židinius Lietuvos kaimuose ir miesteliuose.

Tokia liberalų ir konservatorių švietimo politika turėjo ir gilesnes pasekmes – ji padidino regioninę socialinę atskirtį, krizės sąlygomis dar labiau apsunkino Lietuvos šeimų ir vaikų kasdienį gyvenimą bei galimybę siekti geresnės ateities per švietimą ir mokymąsi.

Socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės dėka, siekiama, kad Lietuvos mokyklos būtų arčiau namų, draugiškesnės šeimoms ir geresnės vaikams.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!