- Reklama -
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažino, kad masiškai emigruoja gydytojai ir slaugytojai. KK nuotr.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažino, kad masiškai emigruoja gydytojai ir slaugytojai. KK nuotr.

Vakar frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ posėdyje dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dėl prastėjančios situacijos regionų gydymo įstaigose. Ministras A. Veryga išdėstė poziciją dėl regionų gydymo įstaigų finansavimo, sveikatos sektoriaus darbuotojų atlyginimų kėlimo ir Valstybinės ligonių kasos prijungimo prie Finansų ministerijos.

Ministras A. Veryga pripažino, kad masiškai emigruoja gydytojai ir slaugytojai, todėl tenka svarstyti klausimus dėl ligoninių sujungimo, nes ligoninėse nebeužtenka kvalifikuotų gydytojų ir slaugytojų. Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga išsakė nuomonę, kad paslaugos teikiamos regionų gydymo įstaigose yra nesaugios, nes specialistai neatlieka šių paslaugų pakankamai daug, kad išlaikytų tinkamą kompetenciją joms atlikti.

Remigijus Žemaitaitis. KK nuotr.

Frakcijos seniūnas Remigijus Žemaitaitis pabrėžė, kad dėl sveikatos gydymo įstaigų specialistų kiekio mažėjimo regionuose bus neįmanoma užtikrinti kokybiško visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo savivaldybėse. Esami gydytojai negalės skirti pakankamai laiko pacientui. Dėl to ilgės vizito laukimas pas gydytojus, taip pat ir pacientų eilės laukiamajame.

Neatleistina, kai sunkia onkologine liga sergantys asmenys, kuriems reikalinga skubi medicininė pagalba, siuntinėjami iš vienos ligoninės į kitą, gyvenimą baigia taip jos ir nesulaukdami, nors laiku atlikti tyrimai būtų padėję išsaugoti gyvybę. Didžiosios regionų ligoninės nepasiruošusios, neveikia žalieji koridoriai, kurie buvo numatyti.

„Džiaugiuosi, kad po frakcijos kvietimo ministras išvakarėse išplatino viešą pranešimą, kad rado lėšų padidinti gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestį, tačiau šiandien frakcijos narius nemaloniai nustebino žinia, jog ministras pažeisdamas 2013 m. Konstitucinio Teismo išaiškinimą siekia skirtingai didinti atlyginimus gydytojams dirbantiems regionuose ir universitetinėse ligoninėse. Tokie žingsniai tik dar labiau didina skirtumus tarp sveikatos sektoriaus darbuotojų atlyginimų, nes universitetinės ligoninės darbuotojai uždirbtų iki 30 proc. daugiau nei specialistai dirbantys regionuose. Mes deklaruojame, kad siekiame pritraukti specialistus į regionus, tačiau kokia yra motyvacija gydytojams važiuoti į regionus, nes visas dėmesys ir motyvacinės priemonės sutelkiamos tik didiesiems miestams. Ar vykdydami tokią diskriminacinę politiką, rasime gydytojus, kurie dirbs regionuose?“ – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!