- Reklama -

Šiandien Seime vykusios spaudos konferencijos metu Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos profesinės sąjungos pirmininkas Renatas Liberis pristatė aplinkybes, kurios kelia nerimą ir abejones dėl įstaigos, bei joje dirbančių darbuotojų ateities. Manoma, kad laikinų vadovų kaita gali būti vykdoma siekiant nuslėpti anksčiau vykusius pažeidimus, dėl kurių yra kreiptasi į prokuratūrą. Darbuotojai nuogąstauja, kad laikinų vadovų kaita gali būti susijusi ir su siekiu pasirašyti taikos sutartį ir grąžinti į darbą už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus atleistą buvusią NSPL direktoriaus pavaduotoją.

Dar vakar Seimo narys Aurelijus Veryga kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) su reikalavimu pateikti paaiškinimus dėl galimai vykdomos korupcinės veikos SAM, skiriant Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) naują vadovę Svajūnę Muralytę.

Pastaraisiais metais SAM pavaldžioje įstaigoje NVSPL vykdoma veikla domisi gausybė valstybinių institucijų: Prezidento kanceliarija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, Generalinė prokuratūra, Valstybinė darbo inspekcija ir kt.

NVSPL, kuri atlieka kertines valstybines sveikatos apsaugos funkcijas, metų bėgyje pasikeitė 4 vadovai, kurie bylinėjasi teismuose. Kodėl SAM kalba apie NVSPL restruktūrizavimą, o ne apie įstaigos įtraukimą į strateginių Valstybės įstaigų sąrašą?

Taip pat NVSPL konstatuotos mobingo apraiškos. Buvusi NVSPL vadovė Rosita Marija Balčienė atleista įvykdžiusi virš 30 etikos ir darbo kodekso nusižengimų bei šiurkštų darbo drausmės pažeidimą. Po Rositos Marijos Balčienės atleidimo, NVSPL sulaukė daugybės nepagrįstų kaltinimų, tame tarpe net ir apie galimybę NVSPL gaminti „amfetaminą ar sprogmenis”. Nepagrįsti kaltinimai keliami ir toliau.

Praeitą savaitę dar vadovavusi vadovė Elena Lubienė, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, su prašymu įvertinti Rositos Marijos Balčienės galimai įvykdytą nusikalstamą veiką, dokumentų klastojimą. NVSPL Profesinė sąjunga daro prielaidą, kad ministras A.Dulkys tikslingai patvirtinio naują vadovę Svajūnę Muralytę, galimai turinčią asmeninių ryšių su Rosita Marija Balčiene, tam kad ji grįžtų į buvusias pareigas. Ar SAM bando dangstyti galimai nusikalstamą veiką padariusią Rositą Mariją Balčienę ir proteguoja jos grąžinimą į buvusias pareigas?

Laboratorijoje vyksta nuolatiniai pokyčiai. Nuolatinė vadovų kaita turi neigiamą poveikį laboratorijos veiklai, kurios svarbiausias uždavinys užtikrinti valstybinių funkcijų vykdymą. Laboratorijos darbuotojai dėl nuolatos patiriamo spaudimo jaučiasi psichologiškai išsekinti ir pavargę. Jaučiamas neužtikrintumas, tą įrodo ir didelė darbuotojų kaita. Į užimamas pareigas nepavyksta rasti naujų darbuotojų ne tik dėl mažo atlyginimo, bet ir dėl blogos įstaigos reputacijos darbo rinkoje, kurią sukuria nesveika darbo atmosfera, atsiradusi R. M. Balčienės vadovavimo metu. Atmosferą aštrina SAM ir ministro pranešimai spaudai apie įstaigos restruktūrizavimą, t.y. tariamą prijungimą prie NVSC.

Atsižvelgdami į darbuotojų nuogąstavimus ir numatomus tolimesnius galimus veiksmus, Profesinė Sąjunga atitinkamai kreipėsi į darbo ginčų komisiją su prašymu prijungti prie R. M. Balčienės bylos svarstymo ir į Generalinę prokuratūrą.

Tikimasi, kad šis viešas situacijos įvardinimas paskatins Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybę ne per spaudą, o geriau susitikti ir bendrauti su įstaigos darbuotojais, profesine sąjunga ir atsakyti į jiems kylančius klausimus bei stabdyti destruktyvius procesus, galinčius privesti prie nacionalinės svarbos institucijos žlugimo.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!