- Reklama -

Bronis Ropė. KK nuotr.

Europos žalieji teigia, kad baldų prekybos milžinė „IKEA“ Europos Sąjungos valstybėse per pastaruosius 6 metus nesumokėjo 1 mlrd. eurų mokesčių. Tokius duomenis rodo žaliųjų užsakymu atliktas valdžios sektoriaus tyrimas. Europos Parlamento Žaliųjų frakcija/EFA pareikalavo oficialaus Europos Komisijos tyrimo, ar „IKEA“ iš tiesų naudojosi valstybių teisinėmis spragomis, kad išvengtų mokėti mokesčius.

„Atliktas tyrimas atskleidžia, kad „IKEA“ pinigų srautus iš parduotuvių nukreipia į antrinę įmonę Nyderlanduose, o iš ten lėšos keliauja į mokesčių rojumi vadinamas šalis, pavyzdžiui, Lichtenšteiną ar Liuksemburgą. Tokiu būdu, tyrėjų teigimu, buvo sumokami daug mažesni mokesčiai“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Pasak jo, mokesčių skandalai Europoje pastaruoju metu krečia nemažai stambių korporacijų. Buvo pradėtas tyrimas dėl technologijų gigantės „Apple“ ir elektroninės prekybos bendrovės „Amazon“ susitarimų su Airijos bei Liuksemburgo vyriausybėmis dėl mažesnių mokesčių taikymo.

„Kilę skandalai rodo, jog su tarptautinių korporacijų veiklos Europoje reguliavimu toli gražu ne viskas yra gerai. Žiūrint plačiau, noriu tikėti, kad dar nėra per vėlu kalbėti apie įmonių socialinę atsakomybę, apie tai, kad verslas turi suvokti ir savo veiklos pasekmes bendruomenėms ir valstybėms, kuriose jis veikia. Šie skandalai turi tapti pagrindu iš naujo persvarstyti Europos Sąjungos, valstybių narių ir transnacionalinių korporacijų santykius ir pasiekti kompromisą, kuris užtikrintų tiek konkurencingas sąlygas verslui, tiek ir teisingą bei skaidrią mokesčių sistemą visoje ES“, – teigia  Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos narys Bronis Ropė.

B. Ropė patvirtino, kad Žaliųjų frakcija raštu kreipėsi į Europos Sąjungos konkurencijos komisarę Margrethe Vestager ir Ekonomikos ir finansų reikalų, mokesčių ir muitų komisarą Pierre Moscovici, prašydami atlikti detalesnį tyrimą. Žalieji taip pat reikalauja Europos Komisijos pateikti Europos teisėkūros pasiūlymus, kurie užkirstų kelią mokesčių vengimui.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!