„Belaruskalij“ Lietuvai pateikė pranešimą apie arbitražą

0
293

Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“ Lietuvai yra pateikusi pranešimą apie arbitražą, nurodo Susisiekimo ministerija.

„Pranešimas pateiktas vadovaujantis Lietuvos ir Baltarusijos 1999 m. sutarties dėl investicijų skatinimo ir apsaugos pagrindu. Šiuo metu analizuojamas pranešimo apie arbitražą turinys ir į jį bus sureaguota nustatyta tvarka“, – rašoma Eltai pateiktame komentare.

Ministerijos atstovai nurodė, kad dėl arbitražo proceso konfidencialumo, siekiant nepakenkti Lietuvos interesams arbitražo byloje, kol kas pateikti daugiau komentarų negalima.

„Šiuo metu ministerija, siekdama nepakenkti arbitražo procesui ir Lietuvos pozicijai, negali komentuoti pateikto pranešimo apie arbitražą turinio, įskaitant ir galimų piniginių reikalavimų dydžio“, – nurodė ministerija.

Pirmasis apie „Belaruskalij“ pradėtą investicinio arbitražo procesą šią savaitę pranešė „TV3“ portalas, pasak kurio, iš Lietuvos reikalaujama atlyginti 1 mlrd. eurų siekiančius nuostolius.

ELTA primena, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su Baltarusijos valstybine įmone „Belaruskalij“ dėl trąšų tranzito per Lietuvą nutruko 2022 m. vasarį. Tuomet sustojo baltarusių įmonės produkcijos gabenimas per Lietuvą. Sutartis buvo nutraukta remiantis 2022 m. sausį priimtu Vyriausybės sprendimu, kad ji kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!