- Reklama -

„Efektyvi ES išorės sienų apsauga yra svarbiausias veiksnys, siekiant suvaldyti chaotišką migracijos procesą", - sako Prezidentė. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Taryboje, kurioje svarstomas pasiūlymas įkurti Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą, padėsiančią užtikrinti veiksmingą atsaką migracijos krizei.

„Efektyvi ES išorės sienų apsauga yra svarbiausias veiksnys, siekiant suvaldyti chaotišką migracijos procesą. Kuriama nauja Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnyba padės Lietuvai ir kitoms ES šalims sustiprinti sienų kontrolę, užtikrinti savo žmonių ir Šengeno erdvės saugumą. Tai – svarbus žingsnis į priekį įveikiant pabėgėlių krizę“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog nauja tarnyba turi papildyti, o ne pakeisti šalių pastangas apsaugoti savo sienas, nes tai – kiekvienos valstybės suvereni teisė ir pareiga. Sprendimai dėl Europos pasieniečių dislokavimo turi būti priimami tik su šalies narės sutikimu ar jos prašymu.

Sukūrus bendrą Europos pasienio ir pakrančių apsaugos tarnybą bus įsteigtos nuolat budinčios ES pasieniečių pajėgos. Jos galės būti skubiai dislokuojamos į ES šalis, kurios susidurs su sunkumais užtikrinant sienų apsaugą.

Lietuva jau padeda kitoms ES narėms apsaugoti savo sienas. Mūsų šalies pasieniečiai dirba Italijoje, Graikijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, padėdami kontroliuoti migrantų srautus.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad anksčiau sutartos priemonės įgyvendinamos vangiai ir per lėtai. ES valstybės yra sutarusios perkelti 160 tūkstančių pabėgėlių, tačiau iki šiol buvo perkelta tik 0,1 %. Italijoje ir Graikijoje veikia tik 2 registracijos centrai iš 11. Stringa ekonominių migrantų grąžinimas į jų kilmės šalis. Todėl būtų labai neatsakinga kalbėti apie naujus įsipareigojimus, kol neįvykdyti ankstesni sprendimai migracijos krizei įveikti.

Prieš EVT posėdį – Prezidentės susitikimas su JK Premjeru Davidu Cameronu

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš Europos Vadovų Tarybos posėdį susitiko su Jungtinės Karalystės Ministru Pirmininku Davidu Cameronu. Susitikimas įvyko Premjero iniciatyva.

Premjeras D. Cameronas Lietuvos vadovei išsamiai pristatė Jungtinės Karalystės pasiūlymus, kaip reformuoti Europos Sąjungą. Tai viena pagrindinių šio viršūnių susitikimo temų.

Prezidentės teigimu, Lietuva yra pasiruošusi ieškoti sprendimų, kurie sustiprintų ES. Palaikome Jungtinės Karalystės siūlymus skatinti visos ES konkurencingumą ir mažinti reguliavimo naštą verslui. Tačiau siūlomos reformos negali diskriminuoti Europos Sąjungos piliečių ir pažeisti pamatinio ES principo – laisvo asmenų judėjimo.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva ir kitos ES šalys yra pasirengusios įsiklausyti į Jungtinės Karalystės pasiūlymus. Svarbu, kad sprendimai būtų grindžiami galiojančių ES sutarčių nuostatomis.

Europos Vadovų Taryba toliau tęs diskusijas dėl Jungtinės Karalystės pasiūlymų ir sieks susitarimo 2016 m. vasario mėnesį vyksiančiame susitikime.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!