- Reklama -
TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis nori pasitikrinti, ar juo kaip lyderiu partija po Seimo rinkimų vis dar pasitiki. KK nuotr.
TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad iš S.Skvernelio Vyriausybės programos konservatoriai tikėjosi daugiau. KK nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas šiandien Seime pristatytą naujosios Vyriausybės programą, pabrėžė, kad, po ministrų sąrašo paskelbimo, iš paskirtojo Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės programos konservatoriai tikėjosi daugiau.
„Žadėjote permainas, žadėjote reformas, o liko tik geri norai, be jokių konkrečių žingsnių, kaip išsikeltus tikslus įgyvendinti, – sako G. Landsbergis. – Gal ir gerai, kad Vyriausybės projekte neliko Ramūno Karbauskio Naisių Lietuvos vizijos su valstybinėmis vaistinėmis, valstybinėmis alkoholio parduotuvėmis ir valstybiniais bankais, tačiau neliko ir tų dalykų, kurie pačių „valstiečių“ programoje buvo geri. Pavyzdžiui, Stasio Jakeliūno siūlyta mokesčių sistemos pertvarka kažkur dingo. Turint tokią daugumą Seime ir netgi opozicijos paramą šiuo konkrečiu klausimu, buvo pasirinkta formuluotė „analizuoti reikalingumą“ – tai ką jūs darėte, kai rašėte programą?“ – klausia TS-LKD frakcijos seniūnas.
G. Landsbergis pažymi ir tai, kad valstybei itin svarbioje srityje – švietimo srityje – nepateikiama jokių konkrečių įsipareigojimų ir darbų. „Kalbant apie švietimą, „valstiečiai“ prieš rinkimus kartojo, kad naikins mokinio krepšelius, nepasakydami, kuo žada juos keisti. Šiandien išgirdome, kad jie vis dar ieško geresnių sistemos finansavimo būdų, bet konkretaus atsakymo neturi. Neišgirdome ir atsakymų, kaip bus reformuojamas aukštasis mokslas. Panašu, kad išliks status quo“, – teigia Seimo narys.
„Ekonominės politikos srityje išgirdome tik abstrakčius pažadus stiprinti pastangas ieškoti investicijų ir stiprinti regioninę politiką. Vyriausybė taip ir nepateikė konkretaus matymo, kaip atvesti daugiau investuotojų į šalies regionus, ten kurti naujas darbo vietas, taip sprendžiant regionų tuštėjimo ir ten gyvenančių žmonių žemų pajamų problemas“, – Vyriausybės programos ekonominę dalį vertina G. Landsbergis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!