- Reklama -
TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis: kyla labai daug klausimų dėl įvairių pažadų ir numatomų darbų įgyvendinimo . KK nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas vakarykštį susitikimą su vieninteliu kandidatu į Ministrus Pirmininkus Sauliumi Skverneliu teigė, jog nors politikas sudaro pozityvų įvaizdį, tačiau neaišku, ar jis pasiruošęs laukiančiai atsakomybei ir darbams.
„Gerbiamas S. Skvernelis sudarė nuoširdaus žmogaus įvaizdį ir pratęsė tą pačią liniją, kurią pristatė Seimo salėje: gražūs lozungai, gražios idėjos, bet trūksta konkretumo. Taip pat kandidatas pats sau prieštaraudavo: pirma sakydavo, jog populizmu neužsiims, tačiau čia pat teigė, jog mes privalome išsaugoti aukštųjų mokyklų tinklą tokį, koks jis dabar yra. Būtent tai ir yra populizmas. Jau turbūt visi ekspertai Lietuvoje sutarė, jog aukštojo mokslo kokybė labai prasta ir tai priklauso nuo neefektyvaus lėšų panaudojimo. Ir jeigu kas nors turėjo vilties, jog naujoji valdžia ras jėgų, entuziazmo ir supratimo, kad reikia tvarkyti šį tinklą įvairiais būdais, tai panašu, kad būsimas Ministras Pirmininkas tas viltis užkasė. Truputėlį matosi, jog tai yra arba bandymas įgyvendinti nelabai realistiškus Ramūno Karbauskio duotus pažadus dar prieš rinkimus, arba tiesiog nepasirengimas darbui“,– teigė G. Landsbergis.
TS-LKD lyderis pridūrė, jog kyla labai daug klausimų dėl įvairių pažadų ir numatomų darbų įgyvendinimo.
„Premjeras yra valstybės laivo kapitonas, kuris turi pasakyti, kur šis laivas plauks. Tačiau pasakyti, jog Lietuvai reikia konkurencingo švietimo, o vėliau pasakyti, jog niekas čia nesikeis – tikrai neįkvepianti pradžia. Taip pat man kilo klausimų apie darbų įgyvendinimą. R. Karbauskis labai aiškiai išsakė kryptis, kuriose reikia dirbti: tai ir alkoholio prieinamumo ribojimas, valstybinės alkoholio parduotuvės, tačiau labai įdomus dalykas tai, jog S. Skvernelis apie šiuos darbus neužsiminė nė vienu žodžiu. Tiesą sakant, paklausus jo apie pagrindinius darbus, jis atsakė, jog Vyriausybės programa dar neparašyta (nepriklausomai nuo to, jog viešojoje erdvėje jau prieinamos didelės dalys šios programos), todėl jis dar negali nieko komentuoti. Tai mažų mažiausiai stebina“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Vertindamas opozicijos lyderio rinkimų padėtį ir kai kurių politikų pasisakymus viešojoje erdvėje, TS-LKD frakcijos seniūnas teigė:
„Mes siekiame, jog Seimo opozicija būtų teisingai atstovaujama. Šiandien, kai neišrinktas opozicijos lyderis, mes neturime vieno atstovo Seimo valdyboje, vieno asmens Seniūnų sueigoje, todėl esame silpniau atstovaujami. Dabar sprendimai priimami buldozeriu, nesitariant. Mūsų frakcija kreipėmės į liberalų frakciją, kad susitartume, kaip tas konsensusas dėl opozicijos lyderio posto bus pasiektas. Šiandien Lietuvai, kaip niekada ankščiau, reikia stiprios dešinės. To mes ir siekiame. Liberalai išreiškė idėją dėl opozicijos lyderio rotacijos ir aš manau, kad tai gera mintis. Mes pritariame tokiam pasiūlymui. Svarbiausias uždavinys – deramas opozicijos atstovavimas, o kokiu būdu, manau, rasime susitarimą“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!