- Reklama -
Edmundas Kilkus, Ignalinos rajono savivaldybės TIC direktorius

Ignalinos rajono Turizmo informacinis centras (TIC) Ignalinos kaip kurortinės vietovės įvaizdį formavo pristatydamas tarptautinėse parodose „Adventur 2014“ (Vilnius) ir „Otdych 2014“ (Minskas), bendradarbiaujant su kitais respublikos TIC‘ais ir turistinėmis agentūromis, viešindamas informaciją savivaldybės ir TIC tinklalapyje. Savo informaciniam žinomumui skleisti ir didinti lankomumą buvo pasitelktos Europos sąjungos ir Lietuvos Respublikos finansinės lėšos.

Ignalina pirmas miestas, kuris sugebėjo per pakankamai trupą laiką sėkmingai panaudojant Europos Sąjungos, Valstybės ir savivaldybės lėšomis finansuojamus miesto ir kaimo infrastruktūros gerinimo bei minkštuosius, teritorijų planavimo, regioninių plėtros projektus įgyvendinant ekonominius socialinius ir kultūrinius klausimus. Drąsiai ir su pasididžiavimu sakau, tai mūsų rajono ekonominis unikumas. Realiai Ignalinoje pramonės nėra, funkcionuoja biudžetinės įstaigos, atliekančios įstatymu nustatytas funkcijas ir besivystantis smulkus ir vidutinis verslas bei žemės ūkis. Turizmui skiriamas atskiras dėmesys. Mūsų svečiai, kurie atvyksta į Ignaliną, su kuriais tenka daug bendrauti, išklausyti jų pageidavimų, pasiūlymų ir išreiškiamų, kitą kartą pretenzijų, visi be išimties stebisi, kad nesant rajone pramonės, miestas akivaizdžiai gražėja. Tai ir yra mūsų geros patirties paslaptis, kad tiek buvęs meras, Bronis Ropė, kuris šiandien yra Europos parlamento narys, tiek jo darbų perėmėjas ir tęsiantis gražias pradėtas tradicijas, meras Henrikas Šiaudinis, pajuto tą gyslelę ir sugebėjo laiku „įšokti į Europinį traukinį“, teikiant pamatuotus ES lėšomis finansuojamus ekonominius projektus, kurių pagalba mūsų rajonas ir miestas išgražėjo.

Šiandien rajono savivaldybės prioritetas yra Ignalinos, kaip kurortinės vietovės vystymas. Siekiant gauti kurorto statusą, reikia atlikti kai kuriuos namų darbus, į ką ir koncentruojamas dėmesys. Jau veikia mineralizuotas 400 m gylio gręžinys, kuris savo kokybe ir gydomosiomis savybėmis nenusileidžia keliamiems aukščiausiems reikalavimams. Buvusio chirurgijos skyriaus patalpose už savivaldybės lėšas įrengtos dvi gydomosios hidromasažinės vonios, viena povandeninio masažo vonia, siekiame artimiausiu metu įkurti SPA sveikatingumo centrą. Tai ir būtų vienas iš tų kriterijų – sanatorinis turistinis aptarnavimas su visa reikalinga infrastruktūra kurorto statuso įtvirtinimui.

Tobulėjimui ribų nėra. Visada akys krypsta į artimiausius kaimynus, o tai Anykščiai, kaip artimiausi mūsų kaimynai, žvelgiant ir lyginant kas pas juos pasiekta, o kas pas mus spėriau vystosi.

Sezonas nebuvo blogas, kiek mažiau buvo užsienio turistų, tai pakeitė vietinių turistų srautai. Kaip vokiečiai mums sako, turime nuostabią gamtą, o kai kur galima rasti ir visiškai nepaliestos civilizacijos vietų. Visą tą grožį galima rasti mūsų Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje. Tai traukos objektas Nr. 1.

Ignalina pripažinta ežerų krašto teritorija, turinti unikalias galimybes verslui ir jos vystymui. Viena iš tokių yra žuvininkystė. Susisiekę su Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupe, pabandėme parodyti platesniu aspektu bendradarbiavimo galimybes, koks yra gražus mūsų kraštas. Šio projekto esmė, yra apjungti ir pristatyti Ignalinos ežerus ir Pajūrio vandenis, ką pavadinome – „kur vanduo žmogui kuria gyvenimą“. Į šias vietos tradicijas žvelgiame truputį kitu rakursu, per rekreacinę žuvininkystę, pristatant tai per turizmo prizmę. Norėjome į projektą įtraukti ir žuvivaisos klausimus, kaip vieną iš galimų regiono tvenkinių valymo galimybių, bet pagal šaukimo sąlygų 4 prioritetinę kryptį, žuvivaisa nepapuola į finansavimo aprašą. Ieškosime kitų galimybių, nes švarūs tvenkiniai, ežerai ir upeliai yra pagrindinis turistų traukos objektas.

Edmundas Kilkus

Ignalinos rajono savivaldybės TIC direktorius

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!