- Reklama -

Jurgis Razma. KK nuotr.

„Tenka tik apgailestauti, kad siekdami savanaudiškai užmaskuoti savo piktžaizdę – įtarimus dėl Druskininkų mero, įtakingo socialdemokrato Ričardo Malinausko ir dėl kai kurių šios Vyriausybės ministrų privačiais interesais grįstų veiksmų – socialdemokratų vadovaujama Seimo dauguma sukompromitavo visą parlamentinį tyrimą“, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas, Antikorupcijos komisijos narys Jurgis Razma.

Kaip skelbiama Seimo TS-LKD frakcijos išplatintame pranešime spaudai, „opozicijos inicijuotam parlamentiniam tyrimui „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų suteikimo Seimo Antikorupcijos komisijai ir pavedimo atlikti parlamentinį tyrimą“ daugumos atstovai įbruko keletą klausimų, kuriais buvo siekiama viešojoje erdvėje paskleisti melagingas žinias apie opozicijos atstovus, pirmiausia – apie TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio žmonos verslą“.

„Atkreiptinas dėmesys, kad parlamentinio tyrimo išvadų dėstomoje dalyje aiškiai pasakyta, kad Seimo socialdemokratų frakcijai net du kartus kreipusis į prokurorus, abiem atvejais jokių pažeidimų nenustatyta ir nerasta pagrindo imtis viešojo intereso gynimo.

Be to, tyrimo metu buvo nustatyta, kad UAB „Lietuvos energija“ turi strategiją, kurioje pasakyta, kad jei įmonė investuoja, tai nuosavo kapitalo grąža turi būti ne mažesnė kaip 9 procentai, o šio projekto grąža yra net 14 procentų. Taigi patalpos buvo išnuomotos aukštesne nei rinkos kaina ir davė didesnį pelną nei kitų analogiškų objektų nuoma. Ir tai paliudijo ne tik „Lietuvos energijos“ vadovai, bet ir dabartiniams valdantiesiems atstovaujantys šios įmonės akcijas valdantys Finansų ministerijos atstovai.

Į tyrimą buvo įtrauktos ir senos, tik viešojoje erdvėje eskaluotos ir jokiais faktais ar teisėsaugos institucijų tyrimais nepagrįstos istorijos dėl TS-LKD pirmininko pirmosios pavaduotojos Irenos Degutienės tariamo pasinaudojimo įtaka bankui „Snoras“ vykdant su bankrotu susijusias operacijas. Taip pat į tyrimą buvo įtraukti ir absurdiški įtarimai buvusio TS-LKD pirmininko Andriaus Kubiliaus sūnui dėl jo įsidarbinimo garsioje tarptautinėje bendrovėje“, – teigiama pranešime spaudai,

„Kaip matosi, valdančiųjų sumanyta mesti įtarimų šešėlį visiems pagrindinės opozicinės partijos – TS-LKD – vadovams. Suprantama, kad turint balsų persvarą komisijoje, yra galimybė dirbtinai pateikti ir priimti pačias absurdiškiausias, nieko bendro su tikrove neturinčias išvadas. Tai valdantieji ir padarė dėl tariamų kaltinimų TS-LKD vadovams G. Landsbergiui ir I. Degutienei. Dėl kaltinimų A. Kubiliui, panašu, nebeužteko politinės fantazijos“, – sako J. Razma.

Seimo TS-LKD frakcijos nariai įregistravo atskirąją nuomonę dėl Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo išvadų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!