- Reklama -

KAM ministras Juozas Olekas. KK nuotr.

„Kodėl galime teigti, kad NATO yra mūsų saugumo pagrindas? Visų pirma, principas „vienas už visus, ir visi už vieną“ yra svarbus kaip niekada, ir tai išlieka NATO  pagrindu. Mes, santykinai nedidelė valstybė, jau nuo 1994 m. pradėjome dalyvauti JTO ir NATO operacijose kituose, mums tolimuose, regionuose. Tik prisidėdami prie kitų saugumo, galime tikėtis, kad kiti pagelbės mums. Mūsų indėlis į Afganistano, Irako ar Afrikos šalių saugumą atsipirko su kaupu. Mūsų šalyje sąjungininkų skaičius yra didesnis nei didžiausias lietuvių skaičius operacijose vienu metu“, – kovo 27 d., penktadienį, spaudos konferencijoje Seime, skirtoje Lietuvos narystės 11 metų sukakčiai kovo 29-ąją, kalbėjo socialdemokratas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

J. Oleko tvirtinimu, „antra, NATO yra patikima ir vieninga organizacija, kurios šalys visada pasiekia susitarimą. NATO savo narių vienybę pademonstravo ir Lietuvos atžvilgiu, kai, pasikeitus saugumo situacijai regione, buvo užtikrintas nuolatinis sąjungininkų buvimas mūsų valstybėje, o Velse priimtas sprendimas steigti NATO štabus rytiniame Aljanso pasienyje, taip pat ir Lietuvoje.“

„Trečia, NATO sėkmė ateityje priklausys ir nuo mūsų gebėjimo prisiimti savo įsipareigojimų dalį, įskaitant ir 2 proc. BVP skyrimą gynybos finansavimui. Džiugu, kad šiandien Lietuva čia yra tarp NATO lyderių. Praėjusiais metais išlaidos gynybai padidėjo 20 proc., šiais metais didėja dar 32 proc. – iki 1,11 proc. BVP. Iš priešpaskutinės vietos tarp NATO valstybių Lietuva kyla į 19 vietą. Šios lėšos naudojamos kariuomenės modernizacijai, naujos ginkluotės įsigijimui ir išlaikymui, personalo augimui ir apmokymams, priimančios šalies pajėgumų ir kitiems tarptautiniams įsipareigojimams vykdyti“, – tvirtino jis.

Pasak J. Oleko, „ne mažiau svarbu yra visuomenės parama atkurtai šauktinių tarnybai.

Lietuva 2008 m. sprendimu dėl privalomojo šaukimo sustabdymo pasekė daugumos NATO ir ES šalių pavyzdžiu. Šiuo metu privaloma tarnyba išlikusi tik keliose valstybėse. Bet šiandieninį sprendimą diktuoja būtinybė – saugumo situacija, todėl reikia spartinti kariuomenės užpildymą ir rezervo formavimą.“

„Šiandien principas „ne ką man davė Lietuva, bet ką aš daviau Lietuvai“ yra esminis. Esame NATO, kaip komandos, kaip šeimos, dalis. „Vienui vieni“ daugiau nepasikartos, nebus taip, kad niekas neišaus nė vieno šūvio. Tai būtų Rusijos klaida peržengti NATO valstybės sieną“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!