Remigijus Žemaitaitis. Seimo Kanceliarijos nuotr./aut. Ilona Šilenkova
- Reklama -

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradės nagrinėti Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio apkaltos bylą.

Kaip teigiama KT pranešime spaudai, be paties R. Žemaitaičio, kuriam Seime pradėtas apkaltos procesas, į teismo posėdi kviečiami pareiškėjo Seimo atstovai Seimo narys Arūnas Valinskas, Seimo kanceliarijos patarėjos Vita Vaitekūnė, Indrė Žukauskaitė, Seimo kanceliarijos Teisės departamento vyresnioji patarėja Viktorija Staugaitytė, Seimo kanceliarijos Teisės departamento Viešosios teisės skyriaus vyresnioji patarėja Ona Buišienė.

Į KT posėdį taip pat kviečiami specialistai Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto lektorius Laimutis Laužikas, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto profesorė Jūratė Ruzaitė, Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto Etninių tyrimų skyriaus vadovė Monika Frėjutė-Rakauskienė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas Nerijus Šepetys, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto lektorius Linas Venclauskas, Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisės programų koordinatorė Greta Baltikauskaitė.

Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadose, kurioms pritarė parlamentas, rašoma, kad galimai antisemitiniais pareiškimais R. Žemaitaitis galėjo sulaužyti Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeisti Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Nurodyta, kad Seimo narių grupės teikime pradėti apkaltos procesą R. Žemaitaičiui pateikti kaltinimai yra pagrįsti, todėl yra pagrindas pradėti šiam Seimo nariui apkaltos procesą Seime.

ELTA primena, kad R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais ne kartą papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius „lietuvių holokaustą“, viešai dalinosi antisemitiniais pareiškimais. Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Kaip numato Seimo statutas, parlamentarams nutarus, kad yra pagrindas politiko apkaltai, Seimas turi kreiptis į KT, kad šis įvertintų, ar buvo pažeista Konstitucija bei sulaužyta duota priesaika. KT konstatavus, kad priesaika buvo sulaužyta, Seimo nario mandatas gali būti panaikintas 85 Seimo nariams balsavus už.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!