- Reklama -

Sausio 13-ąją atmintinos datos iškilmingas minėjimas į Ignalinos kultūros centrą sukvietė ignaliniečius

Lietuvoje  25-ąjį kartą paminėtos tragiškų Sausio 13-osios  įvykių metinės – Laisvės gynėjų diena. Šiai progai skirtų renginių – parodų, minėjimų, literatūrinių ir muzikinių  popiečių – vyko visose rajono seniūnijose, mokyklose.

Sausio 13-ąją atmintinos datos iškilmingas minėjimas į Ignalinos kultūros centrą sukvietė ignaliniečius.  Salė buvo pilnutėlė. Argi reikia didesnio įrodymo, kad niekas neužmiršta, kad atmintis gyva, o laisvė branginama. Minėjimas pradėtas Lietuvos valstybės himnu. Vėliau skambėjo legendinio Atgimimo laikų dainiaus kūrinys “Atminty išsaugokim”, scenoje sukurta jaudinanti šokio kompozicija, įnešta Lietuvos vėliava, degančios žvakelės, trispalvės gėlės. Prisiminti žuvusiųjų vardai, jų nuotraukos parodytos ekrane, o atminimas pagerbtas tylos minute. Į sceną pakviesti Ignalinos krašto laisvės gynėjai. Savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis jiems įteikė atminimo dovanas ir linkėjo sveikatos, tvirtybės.

„Tuomet tauta buvo kaip niekad buvo vieninga, drąsi ir tikinti ateitimi. Šiandien mes kartais to pritrūkstame. Tačiau tikrai esame dėkingi visiems laisvės gynėjams, savo krašto didvyriams. Saugokite atmintį, būkite pavyzdžiu mūsų jaunimui“,- sakė meras.

Laisvės gynėjų vardu kalbėjęs Arūnas Domininkas Grabažis prisiminė, kaip buvo kuriama pasienio stuktūra, kaip pirmieji Ignalinos pasieniečiai 1991 m. sausio 8 dieną išvyko saugoti parlamento, kokie jie buvo dvasiškai stiprūs ir kaip ir visa tauta – nenugalimi. „Tikiu, kad mūsų vaikai ir anūkai niekada nevergaus svetimiems, kad sugebės išsaugoti laisvę…“,- sakė jis.

Visus pradžiugino jaunasis Ignalinos solistas Mantas Bendorius, drąsiai ir ryžtingai atlikęs kūrinį „Kareivio daina“. Renginio vedėjas pastebėjo, kad negalime abejoti Lietuvos ateitimi, kai auga tokie šaunūs vaikinai. Nuotaikingas buvo ir Arvydo Vilčinsko koncertas. Skambėjo geriausios, visiems puikiai žinomos senos jo dainos bei nauji kūriniai.

„Šiandien turime džiaugtis, nes jei tik liūdėsime, tai už laisvę paaukoti gyvenimai neteks prasmės“,- sakė dainininkas. Po koncerto dar ne visi skirstėsi namo. Žmonės pakviesti pasižiūrėti Leono Vytauto Glinskio dokumentinį filmą „Laužai prie parlamento“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!