- Reklama -
KAM ministro J.Oleko prašoma paaiškinti, ar yra karių, užsikrėtusių erkiniu encefalitu. KK nuotr.
KAM ministro J. Oleko prašoma paaiškinti, ar yra karių, užsikrėtusių erkiniu encefalitu. KK nuotr.

Seimo narys Kęstutis Masiulis paprašė krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką paaiškinti, ar kariuomenėje buvo atvejų, kad kariai pratybų metu būtų užsikrėtę erkiniu encefalitu.

„Gavau informacijos, kad pratybų metu karys savanoris po erkės įkandimo galėjo apsikrėsti erkiniu encefalitu. Iki šiol kariuomenė savanorių neskiepijo, nors iš jų reikalauja treniruotis miškuose. Dėl šio atvejo prašau ministro Juozo Oleko išsiaiškinti situaciją ir pateikti atsakymus visuomenei. Valstybė kviečia piliečius atlikti pareigą Tėvynei, bet nepasirūpina skiepais. Tai panašu ne į vakarietišką NATO šalį, bet į sovietinius metodus, kai žmogaus sveikata ir gyvybė reiškė labai mažai“, – sako parlamentaras.

Vakcinoms nuo erkinio encefalito Krašto apsaugos ministerija per metus skiria apie 200 tūkst. eurų, tačiau to neužtenka, kad visi kariai savanoriai ir šauliai būtų paskiepyti.

 „Šiuo metu skiepai nuo užkrečiamųjų ligų nėra kariuomenės prioritetas. Tam trūksta pinigų, nors krašto apsaugos biudžetas kasmet didėja. Profesionaliosios tarnybos kariams skiepų dar atsiranda, tačiau savanoriams ir šauliams ne“, – teigia K. Masiulis.

Šiuo metu krašto apsaugos sistemoje tarnauja apie 8,2 tūkst. profesinės karo tarnybos karių, apie 3 tūkst. šauktinių, maždaug 4,6 tūkst. karių savanorių ir apie 2,4 tūkst. civilių. Lietuvos gynybos sistemai priklauso ir Lietuvos šaulių sąjunga, vienijanti apie 8 tūkst. narių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!